خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش بینی قیمت طلا و سکه در نیمه دوم سال/ طلا و سکه بخریم؟

خودکفایی در تولید برنج و گوشت مرغ در کشور

مرغ

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: متاسفانه به‌دلیل بسته شدن تعدادی از مرزهای مخصوصا مرزهای غربی مقدار زیادی از سیب‌های کشاورزان در سردخانه‌ها باقی‌مانده است.

جلال محمودزاده درخصوص تنظیم بازار شب عید توسط دولت، اظهار داشت: تنظیم بازار یک بحث حساس و تیغ دولبه محسوب می‌شود و وزارت جهاد کشاورزی مسئول این بخش است که باید با توجه به نیازهای داخلی، واردات و صادرات محصولات کشاورزی را تنظیم کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای با بیان اینکه باید واردات محصولات کشاورزی به اندازه‌‎ای باشد که مصرف کننده با افزایش قیمت دچار مشکل نشده و همچنین از سوی دیگر تولید کننده نیز متضرر نشود، گفت: در تعدادی از محصولات مانند برنج، گوشت، مرغ، شکر و برخی میوه‌ها مانند سیب به مرز خودکفایی رسیده‌ایم و برای خودکفا شدن نیاز به اندکی تلاش مضاعف داریم.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه در برخی از محصولات مازاد تولید داریم که باید آن را به‌گونه‌ای تنظیم کنیم که در ازای واردات برخی از کالاها این محصولات را صادر کنیم، ادامه داد: سال‌های گذشته در مقابل واردات موز به کشور سیب صادر می‌شد که امسال نیز این رویه ادامه دارد، اما متاسفانه به‌دلیل بسته شدن تعدادی از مرزهای مخصوصا مرزهای غربی مقدار زیادی از سیب‌های کشاورزان در سردخانه‌ها باقی‌مانده است.

سالانه حدود 200 هزار تن شکر نیاز داریم

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت می‌تواند محصول سیب را که روی دست کشاورزان باقی‌مانده است را تحت ‌عنوان تنظیم بازار در سبد خانوارها قرار دهد و آن را جایگزین موز و پرتقال‌های پاکستانی کند، تصریح کرد: پیشنهاد ما به دولت بارها این بوده است که به هیچ عنوان اجازه ندهند بیش از نیاز محصولی به کشور وارد شود، به‌عنوان مثال در سال نیاز به حدود 200 هزار تن شکر داریم که 150 هزارتن آن از طریق واردات تامین می‌شود اما مشاهده می‌کنیم گاهی بیش از نیاز واردات صورت می‌گیرد و همین مسئله باعث بروز صدمه بر تولیدکنندگان داخلی می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای در پایان، خاطرنشان کرد: از دولت این انتظار را داریم تا تعادل عرضه و تقاضا و تعادل صادرات و واردات محصولات کشاورزی را رعایت کند تا کشاورزان دچار مشکل نشوند و از سوی دیگر قیمت بازار تنظیم شود.

 

منبع: خانه ملت

نظرات