کد خبر: 219342

بیژن زنگنه خبر داد:

درآمدزایی ۴ میلیارد دلاری قرارداد نفتی با روسیه

وزیر نفت گفت: طی ۱۰ سال آینده در نتیجه امضای این قرارداد با شرکت روسی «زاروبژنفت» به احتساب قیمت کنونی نفت، شاهد عایدی ۴ میلیارد دلاری برای کشور هستیم.

سرویس بازار -

وزیر نفت گفت: طی ۱۰ سال آینده در نتیجه امضای این قرارداد با شرکت روسی «زاروبژنفت» به احتساب قیمت کنونی نفت، شاهد عایدی ۴ میلیارد دلاری برای کشور هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، بیژن زنگنه وزیر نفت در مراسم امضای دومین قرارداد نفتی در قالب IPC که به منظور بهبود بازیافت افزایش تولید و بهره‌برداری میادین نفتی آبان و پایدار غرب برگزار شده بود با اشاره به اینکه این پروژه در مناطق محروم اجرایی می‌شود، گفت: مهم‌ترین نکته در این قرارداد همراهی یک شرکت E&P ایرانی در این قرارداد است. در هر حال دستوراتی که ریسکی وجود داشته باشد باید پذیرفت که در راس امور به‌عنوان وزیر نفت ریسک موجود در چنین پروژه‌هایی را می‌پذیرم.

وی گفت: در این میادین قرار بود تا طی ۱۰ سال آینده ۳۸ میلیون بشکه در روز برداشت نفت داشته باشیم. این در حالی است که با اجرا شدن این پروژه شاهد برداشت ۶۷ میلیون بشکه در روز به‌طور اضافه هستیم که در نتیجه طی این مدت ۱۰۵ میلیون بشکه نفت در روز از این میادین برداشت می‌شود که با در نظر گرفتن نرخ کنونی نفت می‌توان گفت ارزش این محصولات طی این مدت ۴ میلیارد دلار خواهد بود.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.