خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بیژن زنگنه: افزایش صادرات نفت بدون برجام شدنی است، اما بدون توافق با آمریکا خیر/ دروغ هر چقدر هم بزرگ باشد، مالیات ندارد!
خزانه‌دار کل کشور:

درآمد نفتی ۸ ماه نخست امسال بیش از ۵۳ هزار میلیارد تومان است

الله اکرمی

خزانه‌دار کل کشور گفت: ۱۷۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در هشت ماه نخست امسال منابع داشتیم که ۵۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان مربوط به درآمد نفتی است.

سیدرحمت‌الله اکرمی ظهر سه‌شنبه در ششمین همایش سراسری معاونین نظارت مالی و روسای خزانه معین استان گلستان، اظهار کرد: بودجه امسال ۳۴۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است که ۳۰۶ هزار میلیارد تومان آن باید محقق شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان این که امیدواریم نتایج این همایش برای کشور سودمند باشد، ادامه داد: نگاه استاندار گلستان هزینه‌ای نیست و این بسیار سودمند است، نگاه هزینه‌ای معضلی در کشور بوده و باید تغییر پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۷۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در هشت ماهه امسال منابع داشتیم که ۵۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان متعلق به درآمد نفتی و ۳۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان درآمد حاصل از واگذاری‌ها است.

معاون نظارت مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: از این درآمد واگذاری‌ها، ۲۷ هزار میلیارد تومان متعلق به انتشار اوراق مشارکت و دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مربوط به شرکت‌های مالیاتی است.

وی تصریح کرد: این ارقام نسبت به سال گذشته ۳۳.۸ درصد رشد داشته و این نشان می‌دهد که دستگاه‌های اجرایی ما خوب عمل کرده‌اند اما نسبت به آن چه مصوب بوده ۵۰ درصد عملکرد داشته‌ایم.

اکرمی با بیان این که ۱۹۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مصرف داشته‌ایم ولی درآمدهای ما ۱۷۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود، اضافه کرد: این اعداد با ما حرف می‌زنند، فاصله بین منابع و مصارف که یک رقم جدی است از تنخواه خزانه یا از ماده ۱۲۵ تامین می‌شود.

تامین بودجه با انتشار اوراق مشارکت محقق می‌شود

خزانه‌دار کل کشور یادآور شد: بودجه سال ۹۶ باید محقق شود، در غیر این صورت در پرداخت حقوق‌ها دچار مشکل می‌شویم و تغییر نگاه در مدیران اجرایی ضروری است.

وی با بیان این که هر سال اتکا به درآمد نفتی کمتر می‌شود، اظهار کرد: باید بودجه را با مالیات و یا واگذاری به بخش خصوصی محقق کرد.

اکرمی گفت: منابع ما ۳۳.۳ درصد رشد داشته ولی مصارف ما ۳۶.۷ است، اگر منابع نداشته باشیم باید اوراق منتشر کنیم که در صورت مدیریت منعی برای آن نیست.

معاون نظارت مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بازپرداخت اوراق در هشت‌ماهه امسال داشتیم و حتی یک روز تاخیر در بازپرداخت آن صورت نگرفته است.

خزانه‌دار کل کشور با بیان این که بازار سرمایه در دولت یازدهم و دوازهم تعمیق پیدا کرده، تاکید کرد: بیشتر از دو برابر اعتبارات عمرانی سال ۹۵ در هشت‌ماهه امسال پرداخت نقدی و غیرنقدی عمرانی داشتیم و این رقم بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان است.

اکرمی با بیان این که تا نوع نگاه به تامین بودجه عوض نشود، توسعه اتفاق نمی‌افتد، اضافه کرد: بودجه‌ریزی ما هم نیازمند تغییر جدی است و باید تمام کارها در چارچوب خزانه‌داری الکترونیکی انجام شود.

 

منبع: مهر

نظرات