درخواست قطعه‌سازان برای تخصیص مجدد ارز دولتی

درخواست قطعه‌سازان برای تخصیص مجدد ارز دولتی

در شروع سال جدید و زیر سایه شعار متعالی جهش تولید که متاثر ازشیوع بیماری کرونا، با تمام توان آغاز نگردید، متاسفانه عدم تخصیص ارز دولتی مورد نیاز به قطعه‌سازان موجب شد تا برخی از واحدهای تولیدی کاهش تولید را به همراه داشته است.

در شروع سال جدید و زیر سایه شعار متعالی جهش تولید که متاسفانه متاثر ازشیوع بیماری کرونا؛ علی‌رغم میل تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی با تمام توان آغاز نگردید که متاسفانه عدم تخصیص ارز دولتی مورد نیاز به قطعه‌سازان موجب شد تا این واحدهای تولیدی با کمبود مواد اولیه مواجه شوند و در برخی از واحدهای تولیدی کاهش تولید را به همراه داشته است.

لدا انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودروی استان تهران در نامه به آقای پناهی معاونت ارزی بانک مرکزی خواستار رسیدگی به این موضوع مهم و حیاتی شده‌اند که متن نامه به شرح زیر می‌باشد.

بسمه تعالی

آنی و حائز اهمیت
جناب آقای پناهی

معاونت محترم ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

موضوع: توقف تخصیص ارز

باسلام

احتراما ضمن عرض سپاس و قدردانی از همیاری آن سازمان گرامی در اجرای درست و بموقع مصوبات هیئت محترم دولت در مدد به صنعتگران ، خصوصا قطعه‌سازان خودرو به استحضار می‌رساند: در شروع سال جدید و زیر سایه شعار متعالی جهش تولید که متاسفانه متاثر ازشیوع بیماری کرونا با تمام توان آغاز نگردیده است، برآنیم تا در ادامه مسیر با بسیج جهادی مضاعف و همگام با تمامی صنعتگران گرانمایه، برای محقق شدن هدف ملی در خط مقدم تولید بیش از پیش موثر باشیم. از اینروی برخی مشکلات در این برهه از زمان، گریبان صاحبان صنایع را گرفته و مانع از ادامه حرکت قدرتمند در چشم‌انداز مذکور شده است، که در راس همه، توقف تخصیص ارز به قطعه‌سازان می‌باشد. نبود ارز مورد نیاز، تولیدکنندگان را با مشکلات فراوانی روبرو کرده که ذیلا به چند مورد اشاره می گردد :

عدم تامین مواد اولیه
عدم افزایش تیراژ تولید
خواب خطوط تولید
عدم بهره‌مندی از توان نیروی انسانی کار آمد به دلیل توقف خطوط تولید
زیان حاصل از خواب سرمایه‌های خطوط تولید متوقف شده
عدم تحویل به موقع محصول به خودروساز
کاهش سود و بسته شدن منابع درآمد
کمک به قدرت یافتن رقبای خارجی به دلیل عدم تامین نیاز مشتری‌های داخلی
بی‌انگیزه شدن صنعتگران خانواده بزرگ خودروساز
عدم تحقق شعار جهش تولید
لذا بدین‌وسیله تقاضا می‌گردد، برای رفع معضلات فوق‌الذکر، با مدد از حضرتعالی و با تخصیص مجدد ارز، بتوان تولیدی پرتیراژ و با کیفیت را برای مشتریان ارزشمند که همان مردم همیشه در صحنه هستند، به ارمغان آورد.

قبلا از همکاری جنابعالی در این خصوص بسیار سپاسگزاریم.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند