در تعطیلات جاری به کجا سفر کنیم؟

در تعطیلات جاری به کجا سفر کنیم؟

یاسر خالدی تاکید کرد: بهتر است مسافرانی که در راه می‌مانند در اولین مجتمع رفاهی در مسیر خود اسکان یابند و از ادامه تردد به سمت مقصد یا بازگشت به مبدا خودداری کنند.

چند روز تعطیلی پیش رو برای همه وسوسه کننده است اما خاطره ماندن در برف چند روز پیش تهران و مسدود شدن جاده‌ها باعث شده که تردید به جان کسانی بیفتد که قصد سفر کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سخنگوی راهداری کشور درباره جزییات امنیت سفر و بارش‌ها در سطح کشور توضیحاتی ارائه داده است.

یاسر خالدی گفت: بارش‌های پراکنده از صبح چهارشنبه شروع شده و طبق ابلاغیه هواشناسی به راهداری کشور تا پنج‌شنبه ادامه خواهد داشت اما بارش‌های اصلی از روز یکشنبه هفته آینده 22 بهمن آغاز خواهد شد و به مدت 9 روز ادامع خواهد داشت البته او تاکید می‌کند که 9 روز بارش بی‌وقفه نخواهد بود.

به گفته خالدی استان‌های زیر در روزهای اخیر شاهد بارش پراکنده خواهند بود ومسافران به این مقاصد باید حتما زنجیر چرخ و سایر تجهیزات ایمنی را با خود به همراه داشته باشند.

استان فارس، چهارمحال بختیاری، تهران، زنجان، البرز، قزوین، همدان، گیلان، گلستان، خراسان‌های رضوی و شمالی، کهگیلویه و بویر احمد، مازندران، مرکزی، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل استان‌هایی هستند که اگر قصد سفر به آن‌ها را دارید باید خود را برای بارش باران در محورهای منتهی به آن‌ها آماده کنید.

خالدی ادامه داد: زنجیر چرخ، تجهیزات زمستانه، آذوقه و سوخت کافی از لوازمی است که مسافران حتما باید با خود به همراه داشته باشند.

او توصیه کرد: در مواقعی که جاده برفی یا بارانی است بهتر است رانندگان در ابتدای ورود به محورها کیلومتر شمار خود را صفر کنند تا در صورت ایجاد مشکل و توقف در محوری خاص بتوانند موقعیت خود را اعلام کنند.

خالدی افزود: برای مثال اگر راننده‌ای احساس می‌کند که ممکن است در جاده هزار با مشکل ترددی مواجه شود بهتر است از همان ابتدای جاده کیلومتر خود را صفر کند تا بتواند اگر در کیلومتر 60 جاده هراز به هر علتی متوقف شد موقعیت مکانی خود را به دیگران اطلاع دهد.

یاسر خالدی تاکید کرد: بهتر است مسافرانی که در راه می‌مانند در اولین مجتمع رفاهی در مسیر خود اسکان یابند و از ادامه تردد به سمت مقصد یا بازگشت به مبدا خودداری کنند.

خالدی در انتها تاکید کرد که مردم پیش از هر سفری حتما با 141 تماس گرفته یا از اپلیکیشن راهداری با نام 141 استفاده کنند.

 

منبع: پول‌نیوز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند