اکسکوینو

دستورالعمل بهداشتی مراسم اربعین نهایی شد/تزریق ۳ دز واکسن شرط تشرف زائران

اربعین

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه ستاد مرکزی اربعین در بغداد از نهایی شدن دستوالعمل بهداشتی حماسه اربعین خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشک گفت: تزریق سه دز واکسن کرونا شرط تشرف زائران به مراسم اربعین امسال است. همه زائران قبل از تشرف باید نسبت به تزریق سه دز واکسن اقدام کرده باشند.

بر اساس گزارش ایسنا، بهرام عین‌اللهی افزود: برای پزشکانی که امسال به این سفر معنوی مشرف شوند، ماموریت در نظر گرفته می‌شود و نیاز به اخذ مرخصی نیست.

عین‌اللهی: تمرکز ما در این مراسم بر مدیریت گرمازدگی است. وزارت بهداشت و ستاد مرکزی اربعین در این زمینه پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده و خدمات رفاهی و بهداشتی متناسب با دمای هوا را اتخاذ کرده است.

وی تاکید کرد: تشکیل یک قرارگاه بهداشت و درمان در مجموعه ستاد اربعین سفارت ایران ضرورت دارد. در این ستاد ضمن دعوت از خیرین، سفرا و تجار سایر کشورهای اسلامی، جلب مشارکت مردمی شاغلان مختلف حرف پزشکی و بسیج دانشگاه‌ها، باید برای آموزش مدیران موکب‌ها و گروه‌های هدف نیز تدابیر جامعی به منظور پیشگیری از بیماری‌ها و ارائه خدمات به هنگام و جامع حوزه سلامت به زائرین ایرانی اتخاذ کنیم.

او پیشنهاد کرد تا با افزایش مرزهای عبوری، تردد زائران مدیریت شود.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، جلسه ستاد مرکزی اربعین با حضور دکتر عین اللهی، وزیر بهداشت‌، محمد کاظم آل صادق، سفیر جمهوری اسلامی در عراق، حسن پلارک، رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی و دیگر اعضای این ستاد برگزار شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند