موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز از وضعیت اقتصاد امروز گزارش می‌دهد:

دلار تنها بازار مثبت امروز / بورس و طلا در سرازیری قیمت / آخرین خبر از ادغام بانک‌های نظامی

دلار تنها بازار مثبت امروز / بورس و طلا در سرازیری قیمت / آخرین خبر از ادغام بانک‌های نظامی

قیمت دلار امروز اندکی افزایش یافت و در بازار طلا قیمت اندکی ارزان شد. در همین حال امروز شاخص بازار سهام هم افت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار امروز تا ساعت ۱۷ با 0.1 درصد افزایش، 11 هزار و 403 تومان اعلام شده است.

اما در امروز قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد تا ساعت ۱۷ با 500 تومان کاهش به 407 هزار و 900 تومان رسید.

قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز چهارشنبه ۱۷ مهر تا ساعت ۱۷ با پنج هزار تومان کاهش به چهار میلیون و چهار هزار تومان رسید.

در امروز شاخص بازار سهام هم روندی نزولی داشت. بورس اوراق بهادار امروز پس از سقوط چهار هزار واحدی خیره کننده خود در دقایق ابتدایی، توانست این روند را معکوس کند و با برگشتی سه هزار واحدی، در کانال 313 هزار قرار گیرد.

شاخص بورس امروز را نزولی پشت سر گذاشت.

نزول شاخص بورس درحالیست که امروز رکورد مشارکت در عرضه اولیه بورس شکسته شد و بیش از 880 هزار نفر در عرضه اولیه کویر مشارکت داشتند.

آن طور که اعلام شده حدود ۸۸۰ هزار نفر خریدار عرضه اولیه سهم کویر بودند که در نهایت به هر کد (نفر)، حداکثر ۲۷۵ سهم در قیمت ۶۲۵۰ ریال (سقف قیمت) ، تخصیص یافته است.

از جمله اخبار مهم امروز اعلام آخرین وضعیت بازار کار است که بر این اساس، تعداد بیکاران کشور در تابستان امسال نسبت به تابستان سال 97 با نیم میلیون نفر کاهش به رقم دو میلیون و 800 هزار نفر رسید.

همچنین امروز اعلام شده که واردات برخی قطعات خودرو ممنوع شد. وزیر صمت نیز اعلام کرده تلویزیون‌های ایرانی جایگزین سامسونگ می‌شوند. رئیس سازمان برنامه نیز امروز توضیح داد که مالیات در سال ۹۹ چه تغییری خواهد کرد.

علاوه بر این، رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم دیگر موسسات غیرمجاز باشند، گفت: روند ادغام بانک‌های نظامی بر اساس برنامه‌ریزی در حال انجام است و تا پایان آذرماه ادغام‌شان قطعی می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند