نظر مخاطبان تجارت‌نیوز درباره آینده بازار ارز

دلار به چه قیمتی می‌رسد؟

دلار به چه قیمتی می‌رسد؟

دلار امریکا در بازار ایران هفته گذشته تا 27 هزار تومان عقب‌نشینی کرد و صرافی‌ها هر برگه اسکناس دلار را از مردم 25 هزار تومان خریدند. البته برخلاف برخی انتظارات ریزش قیمت‌ها ادامه دار نشد و دلار دوباره در اول هفته جاری با نرخ 29 هزار تومان در صرافی ملی فروخته شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، کارشناسان ارز معتقدند که جو ناشی از انتخابات امریکا فعلا بر بازارهای ایران حاکم است و نوسان قیمت رویداد عادی و البته ناپایدار بازار این روزهاست.

غالب این کارشناسان اعتقاد دارند که انتخاب جو بایدن، به عنوان رییس‌جمهوری امریکا می‌تواند جو روانی کوتاه مدتی بر بازار ارز حاکم کند و قیمت را به صورت موقت کاهش دهد اما اگر قرار باشد اتفاق بنیادی‌تری مانند مذاکره رخ دهد، نتایج آن در میان‌مدت بر اقتصاد کشور نمودار می‌شود و دلار احتمالا در کانال 20 هزار تومان تثبیت می‌شود. البته تعدادی از کارشناسان بازار ارز نرخ 15 تا 20 هزار تومان را هم برای غقبگرد دلار گفته‌اند.

در این میان انتظارت مردم از قیمت دلار پس از مذاکره کاملا دو‌قطبی است. دسته‌ای از مخاطبان تجارت‌نیوز اعتقاد دارند که پس از مذاکره با امریکا و برداشتن تحریم‌ها پتانسیل صادرات نفت رونق می‌گیرد و با ورود سرمایه‌گذاری خارجی بهای دلار حتی تا زیر 10 هزار تومان ریزش می‌کند.

دسته‌ای دیگر هم به سابقه افزایش قیمت‌ها در ایران اشاره دارند و می‌گویند هرچیزی که در ایران افزایش قیمت را تجربه کرد، ریزش قیمت نخواهد داشت!
در ادامه تعدادی از این نظرات را می‌خوانید:

« برای برگشت به زندگی عادی دلار ۵۰۰۰ تومان لازم است که امکان پذیر است. ایران در موقعیت خوبی قرار داره و اقتصاد بزرگیه و دلار با رفع تحریم خیلی ارزون می شه»

«در زمانی که ایران تحریم نبود دلار 3-4 هزار تومان بود حالا هم اگر تحریم برداشته بشه دلار همون 3-4 هزار تومان می شه»

«هرچیزی که در اخبار گفتن برعکس کنید اگه گفتن دلار پایین میاد مطمئن باشین بالا می ره و اگه گفتن بالا می ره مطمئن باشین پایین میبد»

«کاهش قیمت دلار حرفه. آهن شد کیلو ۲۵تومان قیمتها دیگه عقب گردنیست بالا نره خدا رو شکر کنید وگرنه پایین نمیاد»

«کارشناس ها عمدا میگه حداکثر تا ۲۵ هزار تومان پایین میاد. اونا می‌دونن بیشتر میاد پایین؛ ولی اینو میگن تا مردم سرازیر نشن سمت صرافی ها.»

« دلارتا اخرامسال۳۵۰۰۰ خواهد شد»

« ما روزانه می تونیم دومیلیون بشکه نفت بفروشیم باز دلار ۲۵ میمونه؟ محاله. دلار خیلی پایین میاد.»

« اگه روحانی استیضاح بشه دلار تا 5 هزار تومان هم ریزش می کنه»

«ماتحریم باشیم یا نباشیم وضع همینه که هست.تحریم باعث افزایش قیمت نشده..اون چیزی که باعث شده تورم بوجود بیاد خود دولتها هستن.این اول وآخر تحلیل. الی ۵۰تومن هم صعودمیکنه مگه همیشه که گرونی بوده ترامپ رییس جمهور امریکا بوده؟»

«من هرگز یادم نمیاد تو ایران چیزی ارزون شده باشه»

«دلار هم بیاد تو مملکت مگه دست من و شما می رسه؟ من و شما همیشه باید دلارو گرون بخریم»

برای مطالعه بیشتر گزارش کف قیمت دلار چقدر است؟ را بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند