موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز بررسی کرد:

تغییرات دلار و طلا پس از صلح تجاری آمریکا و چین

تغییرات دلار و طلا پس از صلح تجاری آمریکا و چین

تحت تاثیر امضای توافق تجاری میان آمریکا و چین و همچنین داده‌های مثبت اقتصادی در ایالات متحده، شاخص دلار در هفته‌ای که گذشت ۰٫۲۹ درصد رشد کرد. این در حالی است که قیمت جهانی طلا با افت ۰٫۳۲ درصدی مواجه شد.

در هفته‌ای که گذشت شاخص دلار که نرخ برابری آن را در برابر سبدی از ارزهای جهانی اندازه‌گیری می‌کند، تحت تاثیر داده‌های اقتصادی منتشرشده در آمریکا با رشد ۰٫۲۹ درصدی مواجه شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، تازه‌ترین گزارش‌های اقتصادی در ایالات متحده نشان می‌دهد که فعالیت‌های بخش مسکن در ماه دسامبر ۲۰۱۹ به بالاترین سطح ۱۳ سال گذشته افزایش یافت.

در عین حال فعالیت بخش خرده‌فروشی در این کشور نیز برای سومین ماه متوالی به روند افزایشی خود ادامه داد.

نمودار زیر روند شاخص دلار را در هفته گذشته نشان می‌دهد:

رشد ۰٫۲۹ درصدی شاخص دلار در هفته سوم ژانویه

داده‌های اقتصادی منتشرشده ماه دسامبر در چین نیز از پایان قدرتمند و باثبات اقتصاد این کشور و همچنین روند صعودی در سال ۲۰۲۰ حکایت دارد.

با امضای فاز اول توافق تجاری میان آمریکا و چین و کاهش عدم قطعیت در جهان، قیمت جهانی طلا نیز در هفته‌ای که گذشت روند کاهشی به خود گرفت.

درحالی‌که هر اونس طلا در آخرین روز از معاملات هفته گذشته با قیمت هزار و ۵۶۲ دلار معامله می‌شد، روز جمعه به هزار و ۵۵۷ دلار کاهش یافت.

به این ترتیب، فلز زرد در هفته سوم ژانویه ۰٫۳۲ درصد کاهش یافت.

نمودار زیر روند هفتگی قیمت جهانی طلا را در هفت روز گذشته نشان می‌دهد:

کاهش ۰٫۳۲ درصدی قیمت طلا در هفته سوم ژانویه

این در حالی است که در سال ۲۰۱۹ به دلیل افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی از یک‌سو و تشدید جنگ تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان از سوی دیگر، فلز گرانبها بیش از ۱۸ درصد بازدهی داشت.

جدیدترین اتفاقات مربوط به طلا را می‌توانید در سلسله اخبار قیمت جهانی طلا تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند