دولت آرژانتین نگران تورم ۵۰ درصدی است

دولت آرژانتین نگران تورم ۵۰ درصدی است

دولت آرژانتین نگران است که مبادلات تجاری با دلار و افزایش قیمت‌ها به تورم ۵۰ درصدی در این کشور بیانجامد.

دولت آرژانتین نگران است که مبادلات تجاری با دلار و افزایش قیمت‌ها به تورم ۵۰ درصدی در این کشور بیانجامد. دولت و بانک مرکزی آرژانتین نگرانی‌ خود را درباره نرخ تورم ماه سپتامبر ابراز داشته و گفته‌اند که هزینه‌ها برای اقتصاد کشور و مردم بسیار زیاد است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک مرکزی آرژانتین ضمن اشاره به اینکه عواقب این تورم بیشتر در کلان‌شهر بوینوس‌آیرس قابل مشاهده خواهد بود، افزود فشار تورم توقف‌ناپذیر است و انتظار می‌رود نرخ تورم در ماه اکتبر بسیار بالا باشد و تا پایان سال جاری میلادی، هیچ جایی‌ برای امیدواری نمی‌ماند. به گفته بانک مرکزی، حقوق و دستمزدها و نرخ بازپرداخت و مبادله بر تورمی که در راه است، تاثیر خواهند داشت.

دولت آرژانتین با اعتراف به اینکه چشم‌اندازها امیدوار کننده نیستند، اعلام کرد ارزش دلار در برابر پزو و قیمت‌ها مهم‌ترین عوامل مخاطره برای اقتصاد آرژانتین به شمار می‌روند. اقتصاد آرژانتین در نقطه‌ای قرار دارد که هیچ‌یک از اقتصاددانان و مسئولین حزب حاکم تصور آن را نمی‌‌کرد.

اکنون دولت مائوریسیو ماکری رئیس‌جمهوری آرژانتین قصد دارد به‌نحوی از مشکلی خارج شود که راه‌حل آن پیشتر در هیچ برنامه‌ای مطرح نشده بود. آرژانتین به‌عنوان یکی از اقتصادهای نوظهور جهان اخیرا با چالش‌های جدی اقتصادی و مالی روبرو شده و اتخاذ نکردن تدابیر کارآمد می‌تواند به بروز بحران در این کشور منجر شود.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند