سخنگوی دولت :

دولت مساله افزایش اشتغال و مقابله با فقر مطلق را پیگیری می‌کند

دولت مساله افزایش اشتغال و مقابله با فقر مطلق را پیگیری می‌کند

سخنگوی دولت با بیان اینکه تحت هیچ شرایطی راضی نمی‌شویم که مردم از ما ناراضی شوند، اعلام کرد: می‌خواهیم یارانه‌ای که برای برخی از دهک‌ها ممکن است کمتر از خط واریز فعلی شود، را برای حرکت در مسیر عدالت به نیازمندان برسانیم.

محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سیاست عمومی بودجه اهدافی را برای سال آینده دنبال می‌کند، گفت: مهار تورم، ایجاد اشتغال و تولید و کاهش فقر مطلق را پیگیری می‌کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، سخنگوی دولت ادامه داد: در سال گذشته هم همین روند را دنبال می‌کردیم و برای واحدهای بخش خصوصی هم پرداخت وام انجام می‌شد و نتیجه و آثارش را هم برای رشد اقتصادی در نیمه اول امسال مشاهد کردیم که به شش و نیم تا هفت درصد رسید.

نوبخت افزود: امسال هم مصمم هستیم رقم ۱۷ میلیارد تومان را به ۷۵ هزار میلیارد تومان افزایش دهیم و در تولید و اشتغال آن را به کار گیریم.

وی تاکید کرد : مردم باید بدانند که دولت تحت هیچ شرایطی حاضر نیست که کالایی را گران کند و مساله افزایش اشتغال و مقابله با فقر مطلق را پیگیری می‌کند.

نوبخت ادامه داد: برای کاهش فقر دولت به هیچ وجه ریالی را از پرداخت رایانه‌ها نمی‌خواهد به خزانه واریز کند، سال آینده هم تمام رایانه‌ای که می‌گیریم را به جامعه باز می‌گردانیم تا به دست مستمندان برسد.

سخنگوی دولت در ادامه به سخنان دادستان کل کشور مبنی بر اینکه فرزندان مقامات در فساد و قاچاق فعال هستند، گفت: ما ناراحتیم که چرا چنین سخنی از سوی دادستان کل کشور در رسانه‌ها مطرح می‌شود، هرکس که در فساد نقش دارد و در قاچاق دست دارد را باید قوه قضاییه با توانایی که دارد، دستگیر کند یا مورد بازخواست قرار دهد.

وی افزود: این‌که چنین حرفی به صورت کلی از سوی دادستان مطرح شود، همه مسئولان را در بر می‌گیرد و چنین سخن گفتنی در شان دادستان کل کشور نیست.

نوبخت ادامه داد: دادستان کل کشور که باید درباره مبارزه با قاچاق اقدام عملی کند اعلام کرده که برخی مقامات به جای اینکه دلسوزانه با قاچاق مبارزه کنند، خودشان یا فرزندانشان در این امر سهم دارند و چطور انتظار دارید این مبارزه به نتیجه برسد؟

وی گفت: پاسخ ما این است که ما هم همین انتظار داریم؛ این سخن در فضای مجازی نبود بلکه توسط دادستان کل کشور مطرح شد که قدرت قضایی دارد و انتظار است به جای حرف یک لحظه هم امان ندهند و اقدامات قضایی کنند چون هر اتفاقی بیفتد همه مقامات سه قوه در مظان این اتهام قرار می‌گیرند.

نوبخت افزود: از مسئولان قوه قضائیه تقاضا دارم که به سمتی بروند که این جرم را در کسانی جستجو کنند که انجام داده‌اند.

سخنگوی دولت در پایان عنوان کرد: برای کاهش فقر به جای ۴۲ هزار میلیارد تومان بالغ بر ۱۰۶ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی می‌گذاریم. ما می‌فهمیم شرافت و سرمایه اجتماعی ما به رضایت مردم بستگی دارد هیچ اقدامی جز در راه جهت رفاه مردم انجام نمی‌شود.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند