کد خبر: 209149

رئیس جدید بانک مرکزی چین معرفی شد

«لیو هی» مشاور ارشد رئیس‌جمهور چین در امور اقتصادی به‌عنوان رئیس جدید بانک مرکزی چین در ماه آینده خواهد بود.

سرویس اقتصاد جهان -

«لئو هی» مشاور ارشد رئیس‌جمهور چین در امور اقتصادی به عنوان رئیس جدید بانک مرکزی چین در ماه آینده خواهد بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، ۳ منبع آگاه اعلام کردند که «لئو هی»، دانش آموخته اقتصاد از دانشگاه هاروارد آمریکا به عنوان رییس جدید بانک مرکزی چین خواهد بود.

البته وی یکی از نخبه‌های اقتصادی چین به حساب می‌آید و در حال حاضر مشاور ارشد «ژی جینگ پنیگ» رئیس‌جمهور چین در امور اقتصادی و همچنین امین وی هم محسوب می‌شود.

«لئو هی» قرار است که جایگزین «ژو ژیوچان» رئیس فعلی ۷۰ ساله بانک خلق چین شود.

رئیس فعلی بانک مرکزی چین از سال ۲۰۰۲ میلادی زمام بانک خلق چین را به دست گرفته و طولانی‌ترین دوره ریاست بانک مرکزی را در تاریخ این کشور از آن خود کرده است. دوره تصدی وی در ماه مارس به پایان می‌رسد و بازنشسته خواهد شد.

بر همین اساس، از آنجایی که «لئو هی» ۶۶ ساله در زبان انگلیسی سلیس است، می‌تواند بر روی اقتصاد و بخش‌های مالی خارجی تسلط خاصی داشته باشد.

دو تن از منابع آگاه گفتند که وی می‌تواند هم زمان معاون نخست وزیر و رییس بانک مرکزی چین باشد. پیش از این در دهه ۱۹۹۰ میلادی فقط «ژو رانجی» دارای چنین سِمتی بوده است.

 

منبع: تابناک

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.