راهنما و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد

راهنما و مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد

در حال حاضر، تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در یزد گزینه اصلی بسیاری از کارآفرینان و تاجران کشور است. در این مقاله، به طور کامل به تمام قوانین و شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد می‌پردازیم.

شهر یزد مرکز استان یزد و قلب اقتصادی آن است. فرهنگ اصیل مردم این منطقه و واحدهای صنعتی پویای آن همیشه مورد توجه فعالان اقتصادی کشور بوده است. اقتصاد این منطقه بر معادن و صنایع استوار است، اما نباید از امکانات گسترده گردشگری و صنایع‌دستی آن نیز غافل بود. در حال حاضر، تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در یزد گزینه اصلی بسیاری از کارآفرینان و تاجران کشور است. در این مقاله، به طور کامل به تمام قوانین و شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد می‌پردازیم.

قوانین ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد

اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در یزد است. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمامی موسسات ثبتی مجاز نیز با نظارت همین سازمان به فعالیت می‌پردازند. اگر قصد فعالیت تجاری قانونی در یزد دارید باید شرکتی را در راستای فعالیت‌های خود تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که مالیات شرکت‌های با مسئولیت محدود در یزد همانند دیگر شرکت‌ها در سراسر کشور است و سازمان امور مالیاتی کشور میزان آن را بر اساس سود سالیانه شرکت محاسبه می‌کند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد

  • کارت ملی و شناسنامه تمامی اعضا
  • اساس‌نامه و شرکت‌نامه با امضای همۀ شرکا
  • صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره
  • تقاضانامه شرکت با مسئولیت محدود با امضای تمام شرکا
  • گواهی مدیر شرکت مبنی بر فراهم نمودن تمام سرمایه شرکت و ارائه مستندات آن
  • مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذی‌ربط (در صورتی که موضوع فعالیت شرکت به مجوز قانونی نیاز دارد)

نحوه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد

مسیر تاسیس شرکت در یزد دارای پیچیدگی‌هایی است که بی‌توجهی به آنها ممکن است طی کردن آن را بسیار طولانی و دشوار کند. در ادامه، فهرستی از مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد را آورده‌ایم که با دنبال کردن آنها می‌توانید به آسانی این روند قانونی را به طور کامل طی کنید.

۱. در نام‌گذاری شرکت با مسئولیت محدود نباید از اسم شرکا استفاده کرد. همچنین عبارت «با مسئولیت محدود» حتماً باید در عنوان شرکت نیز قید شود.

۲. تنظیم اساس‌نامه، شرکت‌نامه و صورت‌جلسات مجمع عمومی و هیئت‌مدیره معمولاً پرزحمت‌ترین مرحله کار هستند. این اسناد باید دربردارنده تمام اطلاعات اصلی شرکت باشند.

۳. تشکیل شرکت با مسئولیت محدود پس از تأمین کامل سرمایه اولیه مقرر آن امکان‌پذیر خواهد بود.

۴. حداقل دو شریک و یک مدیر باید برای معرفی به اداره ثبت شرکت‌ها معیّن شوند.

۵. در صورتی که تعداد شرکا بیشتر از دوازده نفر باشد، طبق قانون باید هیئت‌نُظّار تشکیل شود. این گروه وظیفه بازرسی دفاتر، اسناد و صندوق شرکت را بر عهده می‌گیرند.

۶. مدارک مورد نیاز برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود باید مستقیماً در پاکت مخصوص پستی به اداره ثبت شرکت‌های یزد ارسال شود.

۷. ثبت نهایی شرکت با مسئولیت محدود در یزد با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد

کمترین هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد با در نظر گرفتن حداقل اعضا و حداقل سرمایه در سامانه موسسه آسان‌ثبت ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال) است. عمدۀ این مبالغ به حساب اداره‌های دولتی واریز می‌شوند. پاکت مخصوص پست، هزینه ابطال تمبر سرمایه و چاپ آگهی در روزنامه رسمی نیز در تمام موسسات مجاز ثبتی قیمتی ثابت دارند.

مدت زمان تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در یزد

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد حدوداً دو هفته کاری زمان می‌برد. مراحل تاسیس قانونی شرکت باید به ترتیب طی شوند. تمامی مدارک پس از تکمیل و بازبینی به اداره ثبت شرکت‌های یزد ارسال می‌شوند. کارشناسان این مرکز به بررسی دقیق آنها می‌پردازند و اگر اشکالی مشاهده کنند، مدارک را برای اصلاح بازمی‌گردانند. نهایی شدن تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در یزد پس از تایید بازرسان این اداره و صدور گواهی آگهی شرکت به انجام می‌رسد. گفتنی است که پرداخت مبلغ اضافی هیچ تاثیری در سریع‌تر طی شدن این روند قانونی و کاهش مدت زمان ثبت شرکت در یزد ندارد.

 

 

*تجارت‌نیوز مسئولیتی در برابر صحت مطالب تبلیغاتی ندارد و راستی‌آزمایی محتوای تبلیغ بر عهده مخاطب می‌باشد*

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند