رئیسی:

پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه راه‌آهن شیراز – بوشهر – عسلویه قابل توجیه نیست

پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه راه‌آهن شیراز – بوشهر – عسلویه قابل توجیه نیست

رئیس جمهوربا بیان اینکه تاخیر در اجرای پروژه‌ها موجب اتلاف منابع و فرسودگی تجهیزات می‌شود، گفت: پیشرفت ۲۰ درصدی راه‌آهن شیراز- بوشهر- عسلویه پس از حدود ۱۴ سال غیرقابل توجیه است و مصمم هستیم در تکمیل و راه‌اندازی این پروژه شتاب ایجاد کنیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در بازدید میدانی با هدف رفع موانع تکمیل راه‌آهن شیراز- بوشهر- عسلویه، پیشرفت ۲۰ درصدی این طرح را پس از حدود ۱۴ سال غیرقابل توجیه دانست و گفت: مدیران طرح باید برای تکمیل و راه‌اندازی این خط آهن تلاش مضاعف کنند و لازم است در روند تکمیل آن جهش ایجاد شود.

رئیس جمهور گفت: تاخیر در اجرای پروژه‌ها موجب اتلاف منابع و فرسودگی تجهیزات می‌شود لذا باید برای اتمام پروژه‌ها همت جدی وجود داشته باشد و اعتبارات این پروژه حتما در بودجه سال آینده گنجانده ‌شود.

رئیسی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده و متنوع استان بوشهر، گفت: با ظرفیت‌های عظیمی که در استان وجود دارد، نباید مردم این منطقه با مشکلاتی همانند کم‌آبی مواجه باشند و همه باید تلاش کنیم شرایط مطلوب برای آرامش خاطر مردم ایجاد شود.

رئیس جمهور تاکید کرد: مشکلات استان بوشهر قابل حل است و در دولت مصمم هستیم طرح‌هایی را که در سطح استان به سرانجام نرسیده، پیگیری و نهایی کنیم.

در بازدید رئیسی، وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استان گزارشی از آخرین وضع احداث راه‌آهن شیراز- بوشهر- عسلویه ارائه کردند.

آخرین اخبار حوزه راه و ساختمان را در صفحه راه و ساختمان تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند