راه‌اندازی اولین خط تولید ترمز ABS در ایران توسط تنها شرکت قطعه‌ساز بازار بورس

شرکت سازه پویش به عنوان تنها شرکت دانش‌بنیان در صنعت قطعه‌سازی که با نماد «خپویش» در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده است، اولین خط تولید تمام اتوماتیک ترمز ‌ABS را در کشور راه‌اندازی نمود.

شرکت سازه پویش به عنوان تنها شرکت دانش‌بنیان در صنعت قطعه‌سازی که با نماد «خپویش» در بورس اوراق بهادار پذیرفته شده است، اولین خط تولید تمام اتوماتیک ترمز ‌ABS را در کشور راه‌اندازی نمود.

این خط تولید، با تکیه بر دانش و توانمندی متخصصان داخلی و مطابق با آخرین فناوری‌ها و استانداردهای روز دنیا طراحی و راه‌اندازی شده و انتظار می‌رود با توجه به کیفیت این محصول و نیاز بازار، به زودی با استقبال خودروسازان و همچنین سرمایه‌گذاران بازار بورس روبرو گردد.

با راه‌اندازی خط تولید این محصول کلیدی، علاوه بر فراهم ساختن بستر لازم برای پوشش کامل نیاز خودروسازان داخلی، ایران به یکی از صادرکنندگان این محصول تبدیل خواهد شد.

سازه پویش که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ عظام است، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود داخل کشور و راه‌اندازی این خط تولید،  ضمن ایجاد اشتغال برای ۱۰۰ نیروی جدید، حدود ۳۰ درصد از نیاز این محصول در داخل را تأمین نموده و اقدامات لازم جهت راه‌اندازی خط تولید دوم این محصول را نیز اجرایی نموده است. گفتنی است شرکت سازه پویش دارای ۲۴ سال سابقه و تجربه در حوزه توسعه و تأمین محصولات الکترونیک، مکاترونیک و پلیمری برای خودروسازان بزرگ کشور است.

این خط با سرمایه‌گذاری ۴ میلیون یورو و با ظرفیت تولید روزانه ۱۴۰۰ عدد محصول، قابلیت تأمین سیستم ABS انواع خودروها را دارا است. به نحوی که ظرفیت اسمی تولید سالیانه در حدود ۴۲۰ هزار و ظرفیت عملی در حدود ۳۶۰ هزار قطعه تخمین زده می‌شود.

در صورت دستیابی به ظرفیت کامل تولید، بالغ بر ۷,۴۷۶ میلیارد ریال از درآمد سالانه شرکت، توسط این خط تأمین می‌‌گردد که این امر به خودکفایی شرکت در این حوزه منجر خواهد شد. علاوه بر آن، تولید این کالای استراتژیک دارای مزایای رقابتی متعدد بوده و با ایجاد بازارهای جدید و افزایش توان صادراتی، امکان رقابت با سایر رقبا را فراهم می‌سازد.

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند