رایزنی سینوپک با دولت چین برای ادامه واردات نفت ایران

رایزنی سینوپک با دولت چین برای ادامه واردات نفت ایران

شرکت سینوپک چین سرگرم گفت و گو با مقامات دولتی و تامین‌کنندگان در خصوص واردات نفت ایران است و تلاش می‌کند تمهیدات ویژه‌ای برای ادامه واردات در هفته‌های آینده انجام دهد.

هوانگ ونشنگ، نایب رییس شرکت سینوپک در کنفرانس اعلام نتایج مالی سه ماهه این شرکت اظهار کرد: بسیاری از پالایشگاه‌های سینوپک برای فراوری نفت ایران پیکربندی شده‌اند و این شرکت به مدت بیش از دو دهه با ایران قرارداد داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز،سینوپک بزرگترین پالایشگاه جهان از نظر ظرفیت و تولید است و حدود دو سوم از نفت ایران که به چین وارد می‌شود را جذب می‌کند.

بر اساس گزارش پلاتس، این شرکت در سال میلادی گذشته حدود ۱۴۹.۸۳ میلیون بشکه نفت ایران را خریداری کرد که حدود ۸.۶ درصد از کل تولیدش را تشکیل داد.

بلومبرگ هفته گذشته به نقل از منابع آگاه خبر داد دولت چین از دو شرکت نفتی دولتی شرکت ملی نفت چین و سینوپک خواسته است در ماه میلادی آینده از ایران واردات نداشته باشند.

دولت چین پیش از این با تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران مخالفت کرده بود. مقامات آمریکایی در اوت اظهار کرده بودند نتوانسته‌اند چین را متقاعد کنند واردات نفت ایران را متوقف کند با این حال چینی‌ها موافقت کرده بودند خریدشان را افزایش ندهند.

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند