خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بیژن زنگنه: افزایش صادرات نفت بدون برجام شدنی است، اما بدون توافق با آمریکا خیر/ دروغ هر چقدر هم بزرگ باشد، مالیات ندارد!

ورود داداستانی تهران به پرونده 4500 تن پیاز وارداتی

e1495436657936

دادستانی تهران دستور جدیدی برای فروش پیازهای دپو شده در انبارهای سازمان تعاون روستایی اعلام کرد. بر اساس این دستور سازمان تعاون روستایی وزارت جهاد کشاورز مکلف به فروش ۴هزار و ۵۰۰ تن پیاز وارداتی رسوب شده حداکثر ظرف ۲۱ روز شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، دادستان تهران برای جلوگیری از تضییع حقوق عامه، بررسی درباره پرونده رسوب 4500 تن پیاز وارداتی رسوب شده در انبار‌های سازمان تعاون روستایی را آغاز کرد.

علی صالحی، دادستان تهران با بیان اینکه ۴هزار و ۵۰۰ تن پیاز وارد شده، از اسفند ماه سال گذشته تاکنون به فروش نرسیده و در انبار‌های سازمان تعاون روستایی رسوب شده است، اظهار کرد: با ورود دادستانی تهران و دعوت از دستگاه‌های متولی در خصوص نحوه واردات و دلایل رسوب این کالا بررسی و در رابطه با توزیع آن تعیین تکلیف و اتخاذ تصمیم شد.

دادستان تهران افزود: پیاز‌های رسوب شده به منظور مدیریت بازار در اواخر سال گذشته و با مجوز ستاد تنظیم بازار وارد کشور شده، اما به موقع به بازار عرضه نشده و در معرض فساد قرار گرفته است، لذا به منظور پیشگیری از تضییع حقوق عامه و در راستای نظارت بر نحوه فروش اقلام اساسی، در این رابطه پرونده‌ای در دادستانی تهران، تشکیل و موضوع مورد رسیدگی قرار گرفته است.

به گفته صالحی در جلسه دادستانی تهران با نمایندگان دستگاه‌های متولی از جمله سازمان بازرسی کل کشور، سازمان جهاد کشاورزی، نهاد‌های امنیتی، استانداری تهران، اتحادیه تعاون روستایی، سازمان میادین و تره‌بار تهران و اتحادیه میوه فروشان مقرر شد عملیات سورت (جداسازی) پیاز سالم از همین امروز توسط سازمان تعاون روستایی جهاد کشاورزی استان تهران آغاز شود و ظرف یک هفته به پایان برسد و این سازمان با همکاری دستگاه‌های متولی، حداکثر ظرف ۲۱ روز (تا تایخ ۳ تیرماه ۱۴۰۲) پیاز‌های رسوب شده در انبار را به فروش برساند.

منبع: فارس

نظرات