موضوعات داغ:
رئیس کل بانک مرکزی خبر داد:

رشد ۶.۱ درصدی عملکرد کارگاه‌های بزرگ صنعتی

رشد ۶.۱ درصدی عملکرد کارگاه‌های بزرگ صنعتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: عملکرد سه ماهه سوم ۹۸ در بخش اقتصادی کارگاه‌های بزرگ صنعتی، حاکی از رشد ۶.۱ درصدی نسبت به فصل سوم سال ۹۷ دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز،عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: این روزها به علت شیوع ویروس کرونا و درگذشت تاسف بار شماری از هموطنان و مشکلات به وجودآمده در زندگی روزمره مردم خصوصا اختلال در کسب‌وکارهای فعالان اقتصادی، شاید ارائه گزارش آمار مثبت از نتیجه عملکرد کارگاه‌های بزرگ صنعتی کشور به عنوان جزء مهم بخش صنعت و از پیشرانان غلبه بر رشد منفی اقتصاد قدری عادی تلقی شود.

او افزود: بر اساس گزارش امروز همکارانم در بخش اقتصادی عملکرد سه ماهه سوم ۹۸ (قبل از شیوع ویروس) کارگاه‌های بزرگ صنعتی حاکی از یک رشد ۶.۱ درصدی نسبت به فصل سوم سال ۹۷ دارد. این در حالی است که عملکرد این شاخص در دو فصل اول و دوم ۹۸ نسبت به فصل‌های مشابه در سال قبل منفی بود.

همتی ادامه داد: در واقع این گزارش با احتمال بسیار زیاد از تداوم و تقویت رشد مثبت غیرنفتی تا قبل از شوک ناشی از ویروس کرونا حکایت می کند. انشاالله با تدبیر و غلبه هرچه سریع‌تر بر مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا که قاعدتا بایستی یک شوک موقتی باشد شاهد تداوم امیدبخش رشد غیرنفتی باشیم.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند