تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

خبر مهم برای بازار ارز شنبه / جزئیاتی از رفع تحریم جدید

خبر مهم برای بازار ارز شنبه / جزئیاتی از رفع تحریم جدید

هرچند برخلاف گفته قبلی رئیس جمهور، عباس عراقچی، سرپرست مذاکره‌کنندگان ایران در وین گفته که مساله اصلی در مذاکرات حل نشده اما اخبار جدیدی از رفع تحریم‌ها منتشر شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدتی پیش حسن روحانی، رئیس جمهور گفت که مساله اصلی مذاکرات درباره آمریکا حل و فصل شده است. اما در هفته اخیر عباس عراقچی، سرپرست هیات مذاکره‌کنندگان ایران تصریح کرد که هنوز مساله اصلی در مذاکرات حل نشده و مذاکرات به مسائل مورد اختلاف رسیده است.

در این شراط اخبار جدیدی از رفع تحریم‌ها منتشر شده است.

آن طور که خبرگزاری‌های مختلف گزارش داده‌اند وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده اسامی سه مقام سابق دولت ایران به نام‌های احمد قلعه‌بانی، فرزاد بازرگان و محمد معینی را از فهرست تحریم‌ها خارج کرده است.

طبق این گزارش، دولت آمریکا علاوه بر این، نام دو شرکت را که قبلا به اتهام فعالیت مشترک برای محصولات پتروشیمی ایران تحریم کرده بود، از فهرست تحریم‌ها خارج کرد.

علاوه بر این، خزانه‌داری آمریکا گفته این اقدام در نتیجه تغییر رفتار یا وضعیت نفرات و نهادهای تحریم‌ شده صورت گرفته و تعهد واشنگتن را به رفع تحریم‌ها در صورت تغییر رفتار نشان می‌دهد.

از سوی دیگر وال استریت ژورنال هم مدعی شده که آمریکا تحریم ۱۲ فرد و نهاد ایرانی را می‌خواهد لغو کند. موضوع قابل توجه آن است که طبق نوشته این روزنامه، مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند این موضوع ارتباطی به روند مذاکرات وین ندارد.

اما این اخبار درحالیست که قیمت دلار در چند وقت روند کم‌نوسانی داشته و در آخرین نرخ‌ها در کانال ۲۴ هزار تومان در بازار معامله شده است. از نگاه برخی معامله‌گران ممکن است در روز شنبه اخبار رفع تحریم جدید اثرات محدودی بر بازار ارز داشته باشد اما در صورت تداوم این اخبار احتمالا این اثرگذاری با دامنه وسیع‌تری باشد.

آخرین پیش‌بینی‌ها درباره نرخ ارز را در صفحه پیش‌بینی قیمت دلار دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند