موضوعات داغ:

رونمایی جیلی از خودروی عجیبی بنام آیکون

رونمایی جیلی از خودروی عجیبی بنام آیکون

شرکت خودروسازی جیلی از یک خودروی مفهومی کراس‌اوور تحت عنوان آیکون در نمایشگاه خودروی پکن ۲۰۱۸ رونمایی کرد.

نمایشگاه خودروی پکن ۲۰۱۸ که از تاریخ ۲۵ آوریل تا چهارم ماه مه میلادی در شهر پکن، پایتخت چین، برگزار می‌شود، میزبان بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان است تا از برنامه‌ها و خودروهای جدید خود رونمایی کنند و نظر خیل عظیمی از بازدیدکنندگان و طرفداران صنعت خودرو را به خود جلب کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت خودروسازی جیلی در این نمایشگاه از یک خودروی مفهومی کراس‌اوور به نام آیکون رونمایی کرد تا طراحی جدید و متفاوت خود را به رخ سایر خودروسازان بکشاند.

این خودروی مفهومی ظاهری شبیه به جبعه داشته و برنامه‌های رایانه‌ای و سرگرمی‌های نینتندو را در خود جای داده است.

گای بورگین – مدیر بخش طراحی شرکت جیلی – در باره طراحی شکل و ظاهر این خودرو می‌گوید: این خودرو با توجه به نام خود، آیکون، دقیقا شبیه به یک آیکون در صفحه دسکتاپ رایانه در دهه ۱۹۸۰ است. بخاطر همین است که کناره‌های این خودرو شکل مسطحی دارد و با سایر خودروهای هم عصر خود تفاوت دارد. در واقع باید گفت طراحی این خودرو از یک نمایش ۸ بیتی و مینیمالیستی الهام گرفته است.

به عقیده وی، ظاهر مسطح، جعبه‌ای شکل و بلوکی مانند این خودرو به طور قطع نظر هر بیننده زیباپسندی را جلب خواهد کرد.

داخل این خودرو نیز، همانند بیرون آن کاملا ساده طرح‌ریزی شده است. کابین داخل آن، به یک صفحه نمایش زیبا و با کیفیت مجهز شده است. اهرم تعویض دنده آن نیز زاویه دار و یادآور کنسول‌های بازی نینتندو است. هرچند که از لحاظ ظاهری به نظر می‌رسد صندلی‌های سرنیشنان چندان راحت نباشد.

با اینکه هنوز این خودروساز تصمیمی درباره تولید این کراس‌اوور مفهومی در آینده اتخاذ نکرده است اما به نظر می‌رسد تا اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی نخستین نمونه‌های این خودرو به تولید انبوه رسیده و روانه بازار اروپا شوند.

شرکت خودروسازی جیلی که هم اکنون مالکیت ابرخودروساز جهان، ولووی سوئد، را در اختیار دارد، در سال‌های اخیر پیشرفت‌های عظیمی را در کارنامه فعالیت‌های خود ثبت کرده است و هر روز در تلاش است تا گام‌های بلندتری به سوی موفقیت در آینده بردارد.

منبع:وب‌سایت موتور۱

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
اخبار مرتبط
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند