پروازهای داخلی و خارجی رکورد شکست

پروازهای داخلی و خارجی رکورد شکست

رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل و نقل، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی از افزایش چشمگیر پروازهای داخلی و خارجی در ایام نوروز امسال و موج اول سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: تعداد مسافران پروازهای خارجی ۲۷۴ درصد رشد نسبت به سال گذشته داشتند.

به گزارش تجارت‌نیوز، رضا نفیسی، درباره آخرین وضعیت پروازهای داخلی گفت: بر اساس آخرین آمار ۱۲ هزار و ۵۰۰ نشست و برخاست در فرودگاه‌های کشور انجام شده است. این مقدار نسبت به همین بازه زمانی در نوروز سال گذشته هفت درصد رشد داشته است.

او افزود: همچنین یک میلیون و ۴۹۰ هزار نفر مسافر در این ایام اعزام و پذیرش شدند. در قیاس با مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

رئیس مرکز تدوین مقررات، ایمنی حمل و نقل، پدافند غیر عامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی، گفت: بیشترین میزان افزایش در حوزه هوانوردی مربوط به سفرهای خارجی بود. بیش از ۱۹۱۵ نشست و برخاست در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شده که ۲۱۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد. همچنین از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا روز گذشته یعنی هشتم فروردین ماه بالغ بر ۳۰۱ هزار نفر مسافر در این فرودگاه بین‌المللی اعزام و پذیرش شدند که در قیاس با سال گذشته رشد ۲۷۴ درصدی را نشان می‌دهد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند