زعفران یک میلیون ارزان شد

زعفران یک میلیون ارزان شد

عضو شورای ملی زعفران ایران گفت: در بازار داخلی نیز شاهد روند نزولی قیمت زعفران هستیم به نحوی که از ابتدای هفته گذشته تا امروز یک میلیون تومان کاهش قیمت داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی حسینی با بیان اینکه شرایط زعفران در بازار داخلی خوب نیست، اظهار کرد: در بازار داخلی نیز شاهد روند نزولی قیمت زعفران هستیم به نحوی که از ابتدای هفته گذشته تا امروز یک میلیون تومان کاهش قیمت داشته است.

وی قیمت هر کیلوگرم زعفران در بازار داخلی را 8 میلیون تا 10 میلیون تومان عنوان کرد.

وی گفت: ابتدای هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم زعفران 9 تا 11 میلیون تومان بوده است.

حسینی در پاسخ به این پرسش که با توجه به تاثیر زعفران در بهبود سیستم دفاعی بدن، چرا مانند سایر محصولات که جنبه دارویی دارند افزایش قیمت نداشته است، اظهار کرد: قیمت بالای زعفران موجب شده در این شرایط مردم کمتر به سراغ آن بیایند و ترجیح آن‌ها سایر محصولات کشاورزی باشد.

عضو شورای ملی زعفران ایران ابراز امیدواری کرد پس از پایان شیوع ویروس کرونا در کشور با اندیشیدن تمهیدات کارشاسانی مناسب عقب ماندگی در تجارت این محصول ارزشمند و ارزآور جبران شود.

چند روز پیش حسین زینلی، مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی، از پیشنهادات معرفی و مصرف گیاهان دارویی برای مقابله با بیماری ویروسی به وزارت بهداشت خبر داد و گفت: برخی گیاهان دارویی برای مقابله با بیماری‌های ویروسی مفید بوده و منعی برای مصرف آن در مقابله با بیماری کرونا وجود ندارد. زینلی یکی از گیاهان با تاثیر بالا در بهبود سیستم دفاعی بدن زعفران عنوان کرد که در برخی از مقالات به مصرف آن تاکید شده است.

منبع: ایلنا 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند