تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

زمان‌بندی بازی‌های ایران در جام جهانی 2022 +جدول

جام جهانی

رقابت‌های جام جهانی 2022 امروز آغاز شد. ایران هم در مرحله گروهی با سه تیم انگلیس، ولز و امریکا بازی دارد. نخستین بازی ایران با انگلیس و در ورزشگاه خلیفه برگزار می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، جام جهانی 2022 امروز با رقابت دو تیم قطر و اکوادور در ورزشگاه البیت آغاز شد. ایران هم در این دور از رقابت‌ها سه بازی در مرحله گروهی پیش رو دارد.

قطر نخستین کشور در خاورمیانه است که میزبانی جام جهانی فوتبال را به دست آورد. البته اخیرا سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا از اینکه در دوره او میزبانی جام جهانی به قطر رسید، ابراز پشیمانی کرد.

به باور سپ بلاتر، برگزاری جام جهانی برای کشوری مانند قطر بسیار بزرگ بود و باید به امریکا می‌رسید.

زمان‌بندی بازی‌های ایران در جام جهانی

بازی‌های جام جهانی از امروز 29 آبان تا 23 آذر ادامه دارد. ایران نیز در گروه B و با سه تیم انگلیس، ولز و امریکا بازی دارد.
نخستین بازی ایران فردا، دوشنبه ساعت 16:30 در ورزشگاه خلیفه برگزار می‌شود.

دومین بازی ایران با ولز، 4 آذر ساعت 13:30 در ورزشگاه احمدبن‌علی با انجام می‌شود. سومین بازی نیز با امریکا در وزشگاه الثمامه و در ساعت 22:30 برگزار می‌شود.

زمان‌بندی بازی‌های ایران در جام جهانی 2022

جوایز تیم‌ها در جام جهانی قطر

به طور کلی این بازی‌ها 440 میلیون دلار پاداش دارد. آنطور که ایسنا در این مورد گزارش داد، در پایان مسابقات از 42 تا 9 میلیون دلار به تیم‌ها اهدا می‌شود. لیست جوایز را در ادامه می‌خوانید.

  • قهرمان جام جهانی: 42 میلیون دلار
  • نایب قهرمان: 30 میلیون دلار
  • مقام سوم: 27 میلیون دلار
  • مقام چهارم: 25 میلیون دلار
  • مرحله یک چهارم نهایی: 17 میلیون دلار
  • مرحله یک هشتم نهایی: 13 میلیون دلار
  • مرحله گروهی: 9 میلیون دلار

ضمن اینکه پیش از این فیفا 1.5 میلیون دلار به هر کشور برای آماده‌سازی تیم‌ها داده است.

پیش‌بینی حضور 1.5 میلیون نفر گردشگر در قطر

پیش‌بینی می‌شود حدود 1.5 میلیون گردشگر برای تماشای بازی‌های جام جهانی 2022 به قطر بروند. البته از این بازار بزرگِ گردشگری، ایران سهمی ندارد.

پیش‌تر رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی به تجارت‌نیوز گفت: «از ابتدا هم معلوم بود ایران نمی‌تواند سهمی از این بازار داشته باشد. تاکنون هیچ گردشگر هوادار فوتبال از کشورهای دیگر نداشتیم.»

حرمت‌الله رفیعی گفت: «هیاهوی زیادی در ۶ ماه گذشته برای جام جهانی قطر صورت گرفت اما هیچ نتیجه مثبتی نداشت.»

علاوه بر اینکه ایران سهمی از گردشگران خارجی در جام جهانی نگرفت، در جذب هوادران داخلی فوتبال هم چندان موفق نبود.

حمیدرضا دهقانی، سفیر ایران در قطر سال گذشته ادعا کرد که 500 هزار ایرانی بازی‌های جام جهانی را در قطر تماشا می‌کنند. اخیرا اما حمید سجادی، وزیر ورزش گفت حدود 22 هزار نفر در ایران توانستند بلیت‌های جام جهانی قطر را تهیه کنند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند