در حاشیه جلسه دولت؛

زنگنه: رگ سفید در همان مدت اعلام شده مهار شد

زنگنه: رگ سفید در همان مدت اعلام شده مهار شد

وزیر نفت با بیان اینکه مهار فوران چاه رگ سفید طبق پیش‌بینی‌ها انجام شد، گفت: امیدوارم صداوسیما این کار بزرگ را درست منعکس کند و فقط اخبار منفی منتشر نکند.

بیژن زنگنه امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار صداوسیما مبنی بر اینکه مهار چاه رگ سفید بیشتر از زمان اعلام دشه طول کشید، اظهار کرد: مدت زمان مهار چاه بیشتر از زمان مطرح شده نبود و چاه رگ سفید در همان شصت روزی که اعلام کردیم خاموش شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، زنگنه در ادامه خطاب به خبرنگار صداوسیما گفت: شما برای خود زمانی خاصی اعلام می‌کنید تا بعد بگویید دولت توانایی کار ندارد و یکسری پهلوان پنبه را به عنوان قهرمان معرفی می‌کنید.

وی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش دوستان و همکاران ما در شرکت حفاری، خاموش کردن چاه را از دو مسیر هوایی و پایینی برنامه‌ریزی کردیم و علیرغم همه فشارها و آزارهایی که به همکارانمان رساندند، چاه خاموش شد.

وزیر نفت افزود: بیش از ده بار از بالا به چاه حمله شد اما موفقیتی به دست نیامد ولی همزمان، برای رسیدن به محل تغذیه چاه فوران کرده، چاهی حفر شد و دیروز به این محل تغذیه رسیدیم و بالاخره چاه مهار شد.

زنگنه ادامه داد: جا دارد از دو همکاری که در روز اول فوران چاه جان خود را از دست داده یادی کنم و به خانواده آنها تسلیت بگویم. امیدوارم صداو سیما هم این کار را درست منعکس کرده و اخبار منفی منتشر نکند.

وزیر نفت همچنین درباره تعیین تکلیف حامل‌های انرژی در بودجه گفت: اکنون لایحه بودجه در مجلس است و باید مجلس درباره آن تصمیم بگیرد.

زنگنه افزود: من هم شنیده‌ام که کمیسیون انرژی دیروز اعلام کرده است که بند افزایش قیمت حامل‌های انرژی را حذف می‌کند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند