جزئیات طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی به‌زودی اعلام می‌شود

جزئیات طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی به‌زودی اعلام می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای رفع معضل مسکن در کشور طرح‌هایی از جمله طرح مسکن ملی و طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی ارائه شده است. جزئیات طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی به زودی اعلام می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی روز دوشنبه (۱۲ مهر) درباره آخرین وضعیت مسکن خبرنگاران و اصحاب هنر و رسانه، توضیح داد: طبق تفاهم‌نامه‌ای که در دولت قبلی با وزارت ارشاد منعقد شد، ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای اصحاب رسانه و هنر در دستور کار است.

وی افزود: تاکنون حدود ۹ هزار نفر از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به وزارت راه معرفی شده است و حدود هزار نفر دیگر باقی مانده است. این افراد به پروژه‌های درحال احداث در سراسر کشور متصل می‌شوند و واحدهای در حال ساخت به عنوان مسکن ملی، شامل این افراد خواهد شد. همچنین کارمندان وزارت ارشاد مشمول این تفاهمنامه نمی‌شوند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: این تلقیِ اشتباه وجود داشته که هر خبرنگار و هر هنرمندی شامل این طرح مسکنی می‌شود، در حالی که این‌گونه نیست.

محمودزاده توضیح داد: شرایط تفاهمنامه ها به طور کلی یکی است؛ از جمله تفاهمنامه بین وزارت راه و وزارت ارشاد هم راستا با شرایط عمومی است که همه متقاضیان باید داشته باشند. بنابراین واجد شرایط بودن متقاضی لازم است و اگر فرم «ج» افراد قرمز باشد نمی‌توانند در این طرح حضور داشته باشند. تفاوت تفاهمنامه ها تنها در این است که دستگاه‌های مربوطه کمک‌های ویژه‌تری را انجام می‌دهند تا مخاطبین با شرایط بهتری صاحب مسکن شوند ولی به معنای استثنا در واجد شرایط بودن به معنای قانونی آن نیست.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بر این اساس اگر خبرنگار و هنرمندی قبل‌تر از امکانات دولتی اعم از تسهیلات دولتی و مسکن دولتی استفاده کرده باشد و یا مالک خصوصی باشد نمی‌تواند مشمول این تفاهمنامه شود.

محمودزاده گفت: همچنین زنان مجرد به غیر از مجردان بالای ۳۵ سالِ خودسرپرست و سرپرست خانوار مشمول این طرح نمی‌شوند. سابقه سکونت ۵ ساله در شهر مورد تقاضا نیز در این طرح‌وجود دارد و همچنین عدم وجود مالکیت خصوصی از دیگر شروط در معرفی خبرنگاران و اصحاب هنر به پروژه‌های در حال ساخت است. برای رفع معضل مسکن در کشور طرح‌هایی از جمله طرح مسکن ملی و طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی ارائه شده است. طرح اقدام ملی مسکن برای ساخت ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد. جزئیات طرح ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی نیز قرار است به زودی اعلام شود.

گفتنی است؛ در ۹ مرداد ماه امسال با امضای تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مقدمات اجرای طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای خبرنگاران و هنرمندان واجد شرایط، فراهم شد.

 

منبع: مهر

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه مسکن تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند