کد خبر: 189204

سال گذشته ۲۹ درصد از بودجه عمرانی تخصیص یافت

دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی گفت: افزایش بودجه پروژه‌های عمرانی و تکمیل زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل علاوه بر افزایش اشتغال در رونق بخش‌های اقتصادی موثر است، اما سال گذشته ۲۹.۴ درصد بودجه مصوب تخصیص یافت.

انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه برای پیمانکاران راه
سرویس کسب‌وکار -

علی آزاد روز پنجشنبه، افزود: منافع ملی و مسئولیت اجتماعی همگان ایجاب می‌کند با افزایش بودجه‌های عمرانی و زیرساخت‌های حمل‌و‌نقل از این منابع مالی به صورت بهینه استفاده شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، این فعال بخش راهسازی افزود: جمهوری اسلامی ایران در افق چشم انداز ۱۴۰۴ باید به نخستین کشور منطقه از نظر توسعه در ابعاد مختلف تبدیل شود و برای دستیابی به این جایگاه مهم توسعه زیرساخت‌ها به خصوص در صنعت حمل‌و‌نقل بسیار تاثیرگذار است.

وی گفت: بودجه جاری سالیانه افزایش دارد، اما از بودجه عمرانی کاسته می‌شود و این امر در کاهش رشد و رونق اقتصاد ملی در بخش‌های مختلف تاثیرگذار است.

دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی اضافه کرد: سال گذشته بودجه عمرانی کشور حدود ۳۴ هزار میلیارد تومان بود، اما در عمل کمتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی کشور، خزانه تامین منابع مالی کرد.

وی افزود: تکمیل زیر ساخت‌های حمل‌و‌نقل کشور کمترین هزینه را برای اشتغالزایی افراد دارد.

به گفته آزاد، رونق صنایعی از قبیل سیمان و فولاد تاثیر مثبتی در رشد اقتصادی دارد، اما کاهش بودجه عمرانی پیامد اجرا نشدن پروژه‌های توسعه‌ای را به همراه دارد، اکنون براساس اطلاعات منتشر شده، بالغ بر ۵۰ درصد ظرفیت کارخانه‌های تولید سیمان کشور بلا استفاه مانده است.

پیش‌تر عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: سهم تولید و اشتغال در کمیسیون تلفیق مجلس مورد بازنگری اساسی و همه جانبه قرار گرفته و تلاش شد سهم اشتغالزایی دربودجه ۹۷ که از نیازهای اساسی کشور است، افزایش یابد.

فاطمه ذوالقدر اظهارداشت: براساس بررسی‌هایی که در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در باره لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور انجام شد، ایجاد اصلاحاتی در لایحه بودجه به نحوی که فشار اقتصادی را از اقشار جامعه برداشته و افزایش اشتغال‌زایی و تولید داخلی را به همراه داشته باشد، مورد تاکید قرار گرفت.

 

منبع: ایرنا

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.12)
1327.0
1.54
مثقال طلا (%0.41)
609900
25,000
سکه امامی (%0.26)
1511000
40,000
دلار (%0.27)
4410
120
یورو (%0.2)
5538
110
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.