سایه دلار باید از روی اقتصاد ایران برداشته شود

رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی گفت: سایه دلار باید از روی اقتصاد ایران برداشته شود.محمدرضا پورابراهیمی  در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خوی اظهارداشت: سایه دلار باید از روی اقتصاد ایران برداشته شود و به جای آن می توانیم از معامله چندجانبه استفاده کنیم چرا که تک نرخی بودن ارزنیز یک ضرورت

146564772850727564.jpgرئیس کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی گفت: سایه دلار باید از روی اقتصاد ایران برداشته شود.
محمدرضا پورابراهیمی  در نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خوی اظهارداشت: سایه دلار باید از روی اقتصاد ایران برداشته شود و به جای آن می توانیم از معامله چندجانبه استفاده کنیم چرا که تک نرخی بودن ارزنیز یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان اینکه در حوزه سرمایه گذاری بعد از برجام تسهیلاتی انجام شده است افزود: اما این تسهیلات نیز شرایط خاصی دارد، برای پیشرفت اقتصادی مضامین، نوسانات نرخ ارز و تبادلات دلاری باید مدیریت شوند.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه پایانه صادرات فرآورده های نفتی یک نیاز برای منطقه است گفت: این منطقه و استان ظرفیت ایجاد چنین پایانه ای را دارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در گذشته دیپلمات ها اطلاعات دقیقی از اقتصاد نداشتند عنوان کرد: پیشنهاد اصلاح دیپلماسی اقتصادی داده شده است و پیگیر این موضوع هستیم.

وی با اشاره به هم مرزی آذربایجان غربی با کشور ترکیه گفت: اگر طرف ترک مایل باشند می توانیم هماهنگی کنیم تا پایانه صادرات فرآورده های نفتی در خوی ایجاد شود.

به گزارش مهر، پور ابراهیمی افزود: توجیه فنی طرح باید انجام شود و قطعا این کار ضرورت دارد و اگر توجیه اقتصادی داشته باشد به عنوان یک رویکرد ملی توسط کمیسیون پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: اصلاحیه قانون بودجه انجام شده است و امیدواریم این نشست گرهی از مشکلات اقتصادی خوی و استان باز کند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند