سفر ۱۰۰ هزار ایرانی در سال ۲۰۱۷ به روسیه

تجارت نیوز

معاون آژانس فدرال توریسم روسیه در حاشیه نشست بین‌المللی اقتصادی روسیه و جهان اسلام در شهر کازان به خبرنگاران گفت تعداد گردشگران ایرانی که به روسیه سفر می‌کنند افزایش چشمگیری داشته است و تقریبا ۱۰۰ هزار ایرانی سال ۲۰۱۷ به روسیه سفر کردند.

الکسی کانیوشکوف ضمن اشاره به اینکه میزان سفر گردشگران ایرانی به روسیه ۶۲ درصد افزایش یافته است، گفت: سفر گردشگران ایرانی به روسیه رشد چشمگیری داشته و تقریبا به ۱۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، کانیوشکوف همچنین عنوان کرد که پس از برگزاری جام جهانی فوتبال در روسیه، تعداد گردشگران کشورهای اسلامی همچون ایران در روسیه باز هم افزایش خواهد یافت.

در این نشست اقتصادی که برای دهمین سال در شهر کازان روسیه برگزار می‌شود، نهادهای دولتی و غیردولتی از کشورهای اسلامی که در زمینه‌های اقتصادی با فدراسیون روسیه همکاری دارند، گرد هم می‌آیند.

چندی پیش سازمان توریسم روسیه از افزایش ۱۲ درصدی تعداد گردشگران ایرانی در این کشور خبر داده بود.

براساس این گزارش، در میان کشورهایی که سفر شهروندانشان به روسیه رشد چشمگیری داشته است، پس ازکانادا و هند نام ایران به چشم می‌خورد.

براساس داده‌های سازمان توریسم روسیه، سفرهای توریستی ایرانیان به روسیه در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۲ درصد رشد داشته و همین مساله باعث شده است که ایران در لیست پر سفرترین گردشگران خارجی به روسیه قرار بگیرد.

در سال‌های اخیر روسیه در فضای گردشگری ایران به یک مقصد شناخته شده و پرفروش تبدیل شده است به طوری که در بین ۲۴٫۵ میلیون توریست خارجی وارد شده به روسیه در سال ۲۰۱۷، بیشترین توریست‌ها از کشورهای چین و آلمان بوده‌اند.

از سال ۲۰۱۰ تاکنون صنعت توریسم داخلی و خارجی روسیه رشدی ۲۰ درصدی را تجربه کرده است تا جایی که در سال ۲۰۱۷ سهم این صنعت در تولید ناخالص ملی روسیه به ۳٫۴ درصد رسید.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند