اکسکوینو

سهام وابسته به بانک مرکزی ممتاز شد

۶ تنبیه جدید برای بانک‌های متخلف / سقف نرخ سود باید رعایت شود

مجلس شورای اسلامی تصویب کرد که سهام بانک مرکزی، شرکت‌های تابعه یا وابسته به بانک مرکزی، سهام ممتاز تلقی می‌شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با مصوبه مجلس، سهام بانک مرکزی در شرکت‌های تابعه یا وابسته به بانک مرکزی که «اشخاص تحت نظارت» به هر میزان سهامدار آنها هستند، به عنوان سهام ممتاز تلقی می شود.

به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه در جریان رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران(ارجاع از جلسه علنی) تبصره ۲ ماده ۴ فصل این طرح را به شرح زیر اصلاح کردند:

تبصره ۲- ­سهام بانک مرکزی در شرکت‌های تابعه یا وابسته به بانک مرکزی که «اشخاص تحت نظارت» به هر میزان سهامدار آنها هستند، به عنوان سهام ممتاز تلقی شده و تعیین اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل و کلیه اختیارات مدیریتی شرکت‌های مزبور با بانک مرکزی است. رعایت مواد (۲) و (۳) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانونی اساسی در مورد شرکت‌های تابعه یا وابسته به بانک مرکزی الزامی است.

نمایندگان همچنین به حذف تبصره ۳ این طرح موافقت کردند.

افزایش ۱۰ برابری سقف تراکنش کارگزاری های بورس

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی ساعتی پیش از افزایش ۱۰ برابری سقف تراکنش کارگزاری های بورس خبر داد.

مصطفی قمری‌وفا، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی با انتشار توییتی در حساب شخصی خود از افزایش سقف تراکنش درگاه‌های پرداخت اینترنتی و کارتخوان کارگزاری های بورس خبر داد.

طبق این اعلام ‏با مصوبه هیات عامل بانک مرکزی سقف تراکنش درگاه‌های پرداخت اینترنتی و کارتخوان کارگزاری‌های بورس از ۵۰۰ میلیون ریال به ۵۰۰۰ میلیون ریال افزایش خواهد یافت.

قمری‌وفا در توییتر نوشت:

‏با مصوبه هیئت‌عامل بانک مرکزی و به منظور تسهیل معاملات در بازار سهام، سقف تراکنش درگاه‌های پرداخت اینترنتی و کارتخوان کارگزاری‌های بورس از ۵۰۰ میلیون ریال به ۵۰۰۰ میلیون ریال (۱۰ برابر) افزایش می‌یابد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند