کد خبر: 231610

سهم ایران از تجارت جهانی پوشاک کافی نیست

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت معتقد است با اتخاذ سیاست‌هایی سهم ایران از تجارت بین‌الملل پوشاک جهان باید افزایش یابد.

سرویس کسب‌وکار -

حسن یونس‌سینکی در حاشیه سفر به سه استان قزوین، همدان و کرمانشاه اظهارداشت:« آمارها نشان می‌دهد حجم تجارت پوشاک در جهان در حدود ۴۱۰ میلیارد دلار است این در حالی است که سهم ایران از این رقم عظیم به حدود ۹۰۰ میلیون دلار می رسد که اصلا کافی نیست.»

وی با اشاره به اینکه افزایش این سهم می‌تواند با اتخاذ سیاست‌هایی در جهت رونق وضعیت تولید و بازاریابی دقیق در بازارهای جهانی اتفاق بیفتد، گفت:«صنعت پوشاک ، فضای مساعدی برای کار دارد و امیدوارم بتوانیم موقعیت بالقوه خودمان در این صنعت را در بازارهای داخلی و جهانی بافعل کنیم.»

او گفت:«وقتی ساخت ایران جهانی شود، ابعاد فرهنگی و اجتماعی این اقدام، در کنار ابعاد اقتصادی آن نیز اهمیت می‌یابد.»

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه مساله حمایت از تولید داخلی صرفا مساله‌ای اقتصادی نیست، با تاکید بر نقش دستگاه‌های فرهنگی در این پروسه عنوان کرد:« با توجه به شعار اعلامی مقام معظم رهبری برای سال جاری ، لازم است تدابیری جدی در این حوزه اندیشیده شود.»

سینکی گفت:«طبق تصمیمات اخاذ شده میزان صادرات غیرنفتی ایران با هشت میلیارد دلار افزایش امسال به ۵۵ میلیارد دلار می‌رسد و در نتیجه برنامه ریزی برای ارتقای تولید و استفاده از موقعیت‌های بالقوه کشور اهمیتی بیش از پیش را داراست.»

به گفته وی ۶٫۵ میلیارد دلار از افزایش صادرات از محل افزایش صدور کالاهای صنعتی و ۱٫۵ میلیارد دلار از محل افزایش صادرات اقلام معدنی حاصل خواهد شد.

 

منبع:خبرآنلاین

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.1)
1343.9
1.4
مثقال طلا (%0.08)
736100
600
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.