مدیرکل ثبت احوال استان اعلام کرد:

سیستان و بلوچستان دارای پایین ترین سن ازدواج در کشور

سیستان و بلوچستان دارای پایین ترین سن ازدواج در کشور

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: پایین‌ترین سن ازدواج در کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است که میانگین ازدواج برای خانم ها 21 و آقایان 23 سال گزارش شده و در اکثر ازدواج‌ها سن خانم ها و آقایان مساوی است.

دهمرده افزود: پایین ترین نرخ طلاق هم مربوط به این استان است که آمارها نشان می‌دهد روند ثبت طلاق در استان رو به افزایش است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرکل ثبت احوال استان در ادامه تصریح کرد: سالانه 250 تا 300 هزار شناسنامه مکانیزه در استان صادر می‌شود.

وی افزود: یک میلیون و 609 هزار و 142 نفر از شناسنامه مکانیزه برخوردار هستند و به زودی همه شناسنامه ها مکانیزه صادر می شود.

وی ادامه داد:  تشکیل پرونده‌های فاقد شناسنامه در شوراهای تامین شهرستان‌ها و ارائه طرح ویژه درباره تعیین تکلیف پرونده‌های فاقد شناسنامه به شورای تامین استان در سال 92 نقطه عطفی بوده است.

دهمرده گفت: در سال 93 رسیدگی و تعیین تکلیف 929 پرونده موجب کسب رتبه اول در کشور شد که هفت هزار و 345 پرونده بررسی و برای 24 هزار و722 نفر افراد فاقد شناسنامه و فرزندان آنان شناسنامه صادر شده است.

وی بیان کرد: برای مدعیان تابعیت ایرانی و کودکانی که حاصل ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی هستند، نیز این افراد باید به اداره امور اتباع مراجعه و نسبت به درخواست صدور شناسنامه اقدام کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان خاطرنشان کرد: طی امسال 18 هزار و 748 مورد ازدواج به ثبت رسید و در مقابل1790 مورد طلاق رخ داد که بیشترین طلاق در زوجین با طول زندگی مشترک یک تا دو سال بوده است.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند