سیگار 15 درصد ارزان شد

سیگار 15 درصد ارزان شد

رئیس اتحادیه دکه داران ضمن بیان اینکه قیمت سیگار تنها در دو روز گذشته 15 درصد کاهش داشته در ادامه گفته است که افزایش قیمت سیگار باعث شده است مصرف کنندگان ذائقه خود را تغییر دهند.

نادر فداکار رئیس اتحادیه دکه داران در خصوص ارزان شدن سیگار در مراکز خرده‌فروشی گفت: تحت تاثیر کاهش قیمت دلار در دو روز گذشته، سیگار نیز مانند سایر اقلام که با دلار ارتباط دارد کاهش قیمت داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس اتحادیه دکه‌داران اظهار داشت: اخباری که در برخی از رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی مبنی بر کاهش 50 درصدی سیگار عنوان شده صحت ندارد و نهایتا 15 درصد ما کاهش داشته‌ایم.

وی افزود: سیگاری که دو روز پیش جعبه‌ای 120 هزار تومان خریداری می‌شد امروز 100 هزار تومان شده است به طور کلی در تمام رسته‌ها آن طور که قیمت‌ها بالا می‌رود به همان سرعت پایین نمی‌آید این یک اصل جا افتاده در اقتصاد کشور است.

فداکار تصریح کرد: اکنون اجناسی که در بازار وجود دارد برای خرید دو – سه روز پیش است و تحت تاثیر قیمت دلار در همان روز، پس تاثیر قیمت دلار امروز، فردا و پس فردا بر سیگار مشخص می‌شود.

ضمن آنکه اگر روند نزولی ادامه داشته باشد مقاومت‌هایی برای ارزان فروختن صورت می‌گیرد زیرا فروشنده ضرر می‌کند پس تا مجبور نشود به قیمت قبلی جنس خود را به فروش نمی‌رساند مگر اینکه جنس جدید به مقدار زیاد در بازار توزیع شود، در آن هنگام مجبور می‌شوند که به قیمت جدید که ارزان‌تر از قبل است تن بدهند.

وی در پایان گفت: امیدواریم که این کاهش قیمت ادامه داشته باشد زیرا افزایش سیگار در چند ماه اخیر غیر طبیعی بوده است و باعث شده برخی مصرف‌کنندگان به سبب گرانی ذائقه خود را تغییر دهند.

 

منبع: ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند