سیگنال بازار نفت برای قیمت دلار

سیگنال بازار نفت برای قیمت دلار

با توجه به وابستگی قیمت دلار داخلی با میزان درآمدهای نفتی کشور، از نگاه خیلی از کارشناسان، نوسانات قیمت جهانی نفت می‌تواند سیگنال مهمی برای بازار ارز باشد. آیا کاهش قیمت نفت ممکن است در ادامه مانع کاهش بیشتر قیمت دلار داخلی شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز از بالاترین رقم ۱۱ ماه گذشته که هفته پیش رقم خورده بود، کاهش یافت و به افزایش قیمتی که از پایان ماه اکتبر شروع شده بود پایان داد.

هر بشکه نفت برنت با ۲۴ سنت کاهش ۵۴٫۸۶ دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱۹ سنت کاهش ۵۲٫۱۷ دلار معامله شد.

به دنبال آغاز واکسیناسیون کووید ۱۹ و کاهش غیرمنتظره داوطلبانه در تولید نفت عربستان، قیمت نفت در هفته های اخیر افزایش یافت. با این حال، افزایش شمار مبتلایان در جهان، تردید در مورد اینکه چه مدت طول می کشد تا تقاضا بهبود یابد، شدت یافته است.

حفاران آمریکایی هفته گذشته برای هشتمین ماه متوالی تعداد دکل های فعال نفت و گاز خود را افزایش دادند زیرا با افزایش قیمت نفت، تولید برایشان سودآور شده بود. اما با این حال، هنوز تعداد دکل های فعال نصف تعداد دکل های مدت مشابه پارسال است.

موسسه ANZ در یادداشتی نوشت: «حفاران آمریکایی اعلام کرده اند با احتیاط هزینه می کنند… چراکه نیمی از صنعت نفت شیل هنوز غیراقتصادی است.»

منبع: فارس 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند