شاخص فرابورس ایران به ۱۰۵۷ واحد رسید

شاخص فرابورس ایران به ۱۰۵۷ واحد رسید

شاخص کل فرابورس ایران امروز با چهار واحد افزایش در نقطه ۱۰۵۷ واحدی ایستاد و حجم معاملات در بازار‌های نُه‌گانه ۲۴۴ میلیون ورقه و ارزش آن به یک هزار و ۲۳۱ میلیارد ریال رسید.

شاخص کل فرابورس ایران امروز با چهار واحد افزایش در نقطه ۱۰۵۷ واحدی ایستاد و حجم معاملات در بازار‌های نه‌گانه ۲۴۴ میلیون ورقه و ارزش آن به یک هزار و ۲۳۱ میلیارد ریال رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، فرابورس ایران اعلام کرد: بازار دوم فرابورس امروز شاهد بازگشایی نماد معاملاتی بانک گردشگری «وگردش» در پی رفع تعلیق و برگزاری مجمع سال مالی ۹۵ و ارائه اطلاعات و نیز توقف دو نماد معاملاتی «کتوکا ۱» و«شتوکا ۱» متعلق به شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا و شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان بود.

امروز سه‌شنبه (۱۱ اردیبهشت ۹۷) در مجموع در بازار‌های اول و دوم فرابورس بالغ بر ۱۶۲ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۷۲ میلیارد ریال جا‌بجا شدند که در این میان نماد «وگردش» متعلق به بانک گردشگری با بیش از ۱۰۴ میلیارد ریال ارزش، بیشترین ارزش معاملاتی و با بیش از ۹۵ میلیون جابجایی سهم، بیشترین حجم معاملاتی را در بازارهای اول و دوم به خود اختصاص داد. از طرف دیگر، در روزی که گذشت سه تابلو بازار پایه میزبان جابجایی بیش از ۷۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۶۶ میلیارد ریال بودند.

همچنین شاخص کل فرابورس ایران امروز با بیش از چهار واحد افزایش در ارتفاع بالاتر از ۱۰۵۷ واحدی ایستاد و حجم معاملات در بازار‌های نه‌گانه بیش از ۲۴۴ میلیون ورقه و ارزش آن به بیش از یک هزار و ۲۳۱ میلیارد ریال رسید.

در بازار اوراق با درآمد ثابت در روزی که گذشت بیش از ۸۶۸ هزار ورقه بهادار با ارزشی بیش از ۷۶۵ میلیارد ریال جابه‌جا شد؛ با تغییر مالکیت بیش از ۱۷۸ هزار ورق بهادار به ارزش بیش از ۱۵۳ میلیارد ریال، «اشاد ۹» بیشترین حجم و ارزش را در معاملات امروز این بازار به خود اختصاص داد.

از سوی دیگر امروز معامله بیش از ۴ میلیون ورقه بهادار متعلق به صندوق‌های قابل معامله (ETF) به ارزش افزون بر ۷۴ میلیارد ریال رقم خورد.

نگاهی به معاملات تابلو تسهیلات مسکن نیز نشان می‌دهد که بیش از ۸۱ هزار ورق تسه با ارزشی بالغ بر ۵۲ میلیارد ریال در روز جاری معامله شده است که امتیاز تسهیلات مسکن فروردین ۹۷ با بیشترین حجم یعنی بالغ بر ۳۶ هزار ورقه و بیشترین ارزش یعنی بیش از ۲۳ میلیارد ریال همچنان در صدر معاملات این گروه قرار گرفت. همچنین مدت اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادره ۱۵/۰۲/۱۳۹۵ در نماد معاملاتی «تسه ۹۵۰۲» جهت نقل و انتقال (خرید و فروش و هبه) در تاریخ ۱۵/۰۲/۱۳۹۷ به اتمام می‌رسد. لذا، نماد معاملاتی مذکور در پایان معاملات روز شنبه مورخ ۱۵/۰۲/۱۳۹۷ متوقف می‌شود.

امروز نماد‌های «ذوب»، «زاگرس » و «شاوان» به ترتیب پربیننده‌ترین نماد‌ها بودند و نماد‌های‌ «مارون» و «وگردش» به ترتیب بیشترین آثار مثبت و منفی را بر آیفکس بر جای گذاشتند.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند