تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیروزی سهم‌های کوچک بر شاخص‌سازان / روند صعودی شاخص هم‌وزن

پیروزی سهم‌های کوچک بر شاخص‌سازان / روند صعودی شاخص هم‌وزن

با شروع معاملات امروز بازار سهام عرضه در نمادهای بنیادین باعث روند نزولی شاخص کل شد اما نمادهای کوچک بازار سهام وضعیت خوبی دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل روند نزولی پیدا کرد و این در حالی است که شاخص هم‌وزن جدود نیم درصد رشد کرد و نشان‌دهنده وضعیت خوب سهم‌های کوچک بازار سهام امروز است. در جریان روند صعودی بازار سهام در چند هفته اخیر، سهم‌ها رشد خوبی داشتند و روند نزولی بورس امروز پایدار نیست و تقاضا در دوباره به بازار سهام بازمی‌گردد.

ریزش شاخص کل بازار سهام امروز به دلیل عرضه در نمادهای شاخص‌ساز مانند شستا و خودرو و وبصادر بود اما کلیت بورس امروز در سهم‌های کوچک روندی مثبت دارد.

به نظر می‌رسد در ادامه روند معاملات بازار سهام امروز روند نزولی نمادهای شاخص‌ساز نیز بهبود پیدا خواهد کرد و عرضه کمتر خواهد شد و نمادهای تاپیکو، فولاد و حکشتی به مدار مثبت بازگشتند و احتمالا روند معاملات سایر نمادهای بنیادین نیز بهتر خواهد شد.

با تثبیت قیمت دلار و همچنین روند صعودی دلار در روز گذشته و همچنین بازگشت اعتماد و تقاضا به بازار سهام روند بورس صعودی شد و طبق پیش‌بینی کارشناسان به توجه به افزایش حجم و ارزش معاملات شاخص کل تا پایان سال رشد خوبی خواهد داشت.

 

نمادهای شستا، خودرو و وبصادر بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بازار سهام امروز را داشتند.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند