شاخص کل بورس 393 واحد به عقب برگشت/ تأثیر منفی پتروشیمی‌ها و پالایشی‌ها

شاخص کل بورس که روز گذشته با افزایش 400 واحدی همراه شد امروز این میزان افزایش را پس گرفت و ارزش بازار نیز به کمتر از 378 هزار میلیارد تومان رسید. شاخص کل بورس امروز افزایش 400 واحدی روز گذشته را پس گرفت و به کمتر از نیمه 77 هزار واحد بازگشت. امروز حجم معاملات

شاخص کل بورس که روز گذشته با افزایش 400 واحدی همراه شد امروز این میزان افزایش را پس گرفت و ارزش بازار نیز به کمتر از 378 هزار میلیارد تومان رسید.

شاخص کل بورس امروز افزایش 400 واحدی روز گذشته را پس گرفت و به کمتر از نیمه 77 هزار واحد بازگشت.

امروز حجم معاملات باجابجایی بیش از 761 میلیون برگ سهم به ارزش 272 میلیارد تومان رقم خورد و ارزش بازار نیز به 377 هزار و 800 میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز بورس شرکت‌های خودرویی بر خلاف روزهای گذشته امروز در شرایط متعادل و منفی معامله شدند و در این میان سایپا، گروه بهمن، زامیاد، سایپا دیزل، ایران خودرو، سرمایه‌گذاری رنا، پارس خودرو، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، رینگ‌سازی مشهد، صنعتی روان فناور و سرمایه‌گذاری اعتبار بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

در معاملات امروز بورس بیشترین افزایش قیمت به نمادهایی همچون کمک فنر ایندامین، سالمین، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، ‌مهرکام پارس، قند نیشابور، ایران دارو و قند هگمتان اختصاص یافت اما در مقابل رینگ‌سازی مشهد، پارس‌سرام، حمل‌ونقل توکا، ملی سرب و روی، داده‌پردازی، باما و شیر پاستوریزه پگاه خراسان بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

امروز شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بیشتر نمادها کاهش قیمت را تجربه کرد که در این گروه طبق آخرین اصلاحات انجام شده در استاندارد حسابداری شماره 15 شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری کوتاه مدت را انجام می‌دهند را باید ارزش روز سهام را در صورت‌های مالی ملاک قرار دهند.

در فرابورس هم شاخص با افت 10 واحدی به 758 واحد رسید که بیشترین تأثیر منفی را پتروشیمی مارون، پتروشیمی زاگرس، پالایش نفت تهران، پالایش نفت لاوان، پتروشیمی جم و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه  داشتند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند