آغاز سبز بورس به لطف نمادهای شاخص‌ساز / تقاضای خرید سنگین در نمادهای بانکی

آغاز سبز بورس به لطف نمادهای شاخص‌ساز / تقاضای خرید سنگین در نمادهای بانکی

در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران به لطف سبزپوشی گروه بانکی و نمادهای شاخص‌ساز فولاد، فملی و فارس حدود ۲ درصد مثبت شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با رشدی 25 هزار واحدی در کمتر از 30 دقیقه شروع پرقدرتی داشت. این در حالی بود که هفته گذشته شاخص کل کانال یک میلیون و 600 هزار واحدی را نیز از دست داده بود. رشد 1.7 درصدی شاخص کل در حالی رخ داده است که شاخص کل هم‌وزن تنها 0.3 درصد رشد داشته که این موضوع نشان از یکنواخت نبودن رشد امروز بازار سهام دارد.

در جریان 30 دقیقه نخست معاملات امروز بورس حدود 270 هزار معامله صورت گرفته که طی آن یک میلیارد 300 میلیون سهم با ارزشی بالغ بر 2.1 هزار میلیارد تومان دادوستد شده است. ارزش معاملات فرابورس نیز بیش از 900 میلیارد تومان بوده است.

در میان نمادهای تاثیرگذار، فولاد، فملی و فارس به ترتیب با 4670، 4260 و 3283 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. این در حال است که در میان نمادهای فرابورسی نیز ذوب، دی و شگویا تاثیرگذارترین بودند.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که گروه‌های بانکی، فلزات اساسی، پالایشی و پتروشیمی معاملات سبزرنگی را دنبال می‌کنند ولی اکثر نمادها در گروه خودرویی و دارویی با فشار عرضه مواجه هستند. متوقف بودن دو نماد خودرو و خساپا به عنوان لیدرهای گروه خودرویی موجب شده تا بقیه نمادها نیز همچنان فشار عرضه را تحمل کنند. همچنین نماد شستا نیز همچنان متوقف است و احتمالا در ادامه این هفته بازگشایی شود.

آخرین اخبار و تحلیل‌ها درباره بازار سهام را از صفحه بورس تجارت‌نیوز پیگیری کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند