کد خبر: 133717

صادرات نخستین محموله گاز مایع فازهای ۱۵ و ۱۶ مجتمع گاز پارس جنوبی

رئیس عملیات تولید آب، برق و بخار پالایشگاه ششم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: به همت متخصصان داخلی نخستین محموله گاز مایع فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی به خارج از کشور صادر شد.

سرویس کسب‌وکار -

روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی روز دوشنبه به نقل از محسن میری اعلام کرد: کارشناسان و متخصصین پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی توانستند در کوتاه‌ترین بازه زمانی از راه‌اندازی واحد ذخیره‌سازی و صادرات گاز مایع (LPG) فازهای ۱۶ و ۱۵، اولین محموله از این محصول را با موفقیت صادر کنند.

وی یادآورشد: با راه‌اندازی این واحد نخستین محموله گاز مایع (LPG) فازهای ۱۵ و ۱۶ در شانزدهمین روز ماه جاری با کیفیت مطلوب برای صادرات به مبادی خروجی ارسال شد.

رئیس عملیات تولید آب، برق و بخار پالایشگاه ششم، گفت: این واحد به رغم مسیر طولانی تا تحویل به اسکله بارگیری، در کوتاه‌ترین زمان ممکن آماده‌سازی شده و افتخاری دیگر برای بزرگترین مجتمع گازی کشور رقم خورده است.

به گفته وی؛ محصول تولیدی این پلنت دارای بالاترین کیفیت و کمترین میزان سولفور (کمتر از ۱۰ppm) نسبت به پالایشگاه‌های مشابه است.

میری اظهار داشت: میزان تولید گاز مایع این پالایشگاه (پروپان و بوتان) طبق طراحی، روزانه ۲ هزار و ۸۷۰ تن در روز است.

وی یادآور شد: با توجه به کیفیت مطلوب این محصول باارزش می‌تواند باعث درآمدزایی مناسبی برای مجتمع گاز پارس جنوبی شود.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.54)
1333.9
7.21
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.