صادرات کشور ۱۰ میلیاردی شد

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران گفت: صادرات سه ماه ابتدایی سال جاری با یک روند افزایشی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است.
صادرات کشور ۱۰ میلیاردی شد

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران گفت: صادرات سه ماه ابتدایی سال جاری در کشور بدون احتساب میعانات گازی با یک روند افزایشی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، احمد ذاکری در مراسم تودیع و معارفه ناظر گمرکات استان بوشهر عنوان کرد: با وجود اینکه میزان صادرات بدون احتساب میعانات گازی سیر صعودی داشته است اما با احتساب میعانات گازی شاهد کاهش ۶ درصدی آن بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه گمرک توانسته در تمام زمینه‌ها نقش‌آفرینی کند، خاطرنشان کرد: عمده کالاهای صادراتی کشور در سه ماهه اول سال جاری منابع معدنی، پلاستیک، و پتروشیمی بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران با تاکید بر نگاه تسهیل‌گرانه عنوان کرد: در گمرک بیشترین بحث تسهیل‌گری در تجارت و استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی برای کمک به صنعت و تجارت است.

ذاکری بیان کرد: کشورهای حوزه خلیج فارس، کشورهای اروپایی و چین عمده مقصد کالاهای صادراتی ایران در طی این مدت بوده‌اند.

این مسئول گمرکی با اشاره به اینکه عمده واردات کشور کالاهای اساسی مورد نیاز است، ادامه داد: در سال گذشته تراز تجاری کشور مثبت بوده است، بنابراین تلاش می‌شود این روند در سال جاری نیز حفظ شود.

وی خطاب به مسئولان استان بوشهر تاکید کرد: فعالیت گمرک به عنوان یک واحد اقتصادی نیازمند کمک همه نهادها و دستگاه‌های نظارتی است، لذا سعی داریم از تمام ظرفیت‌های قانونی استفاده کنیم تا در سخت‌ترین شرایط نیز تسهیل کننده باشیم.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید