صادرات ۶۴۰ هزارتن ماده معدنی از فارس

صادرات ۶۴۰ هزارتن ماده معدنی از فارس

‌رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به افزایش ۱٫۲ میلیون تن استخراج اسمی معادن فارس از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، یادآور شد که نیمه اول امسال بیش از ۶۴۰ هزارتن ماده معدنی از فارس صادر شده است.

علی همتی شنبه ۱۲ آبان در یک کنفرانس خبری گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱ فقره پروانه بهره‌برداری معدنی صادر شده و با سرمایه‌گذاری ۶۲٫۷ میلیارد ریالی برای ۵۸ نفر اشتغال ایجاد شده است.

به گزارش تجارت‌‌نیوز،همتی یادآور شد: استخراج اسمی سالانه معادن ۴۹٫۷ میلیون تن از ۵۸۰ معدن دارای پروانه بهره‌برداری موجود در استان و اشتغال مستقیم بیش از ۷۹۰۰ نفر در این بخش با سرمایه گذاری بالغ بر ۶۳۰۰ میلیارد ریال از توانمندی‌های بخش معادن استان است‌.

وی گفت: امسال ۱۴۳ فقره مجوز معدنی در فارس صادر شده که شامل ۴۸ فقره پروانه اکتشاف، ۱۸ فقره گواهی کشف و ۱۱ فقره نیز پروانه بهره برداری و ۶۶ فقره مجوز برداشت است.

همتی حجم صادرات موادمعدنی از فارس طی شش ماه اول امسال را ۶۴۱ هزار تن صادرات ماده معدنی به ارزش ۵۲ میلیون دلار اعلام و اضافه کرد: کشورهای چین، عراق، ترکیه، آذربایجان، افغانستان، گرجستان، روسیه، پاکستان، ارمنستان، هلند، اتریش، هند، کشورهای حاشیه خلیج فارس، کشورهای اروپایی از مهمترین بازارهای هدف صادراتی ماده معدنی کشور به شمار می‌رود.

 

منبع:ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند