کد خبر: 159963

صادرات ۹۰۰ میلیون دلاری ایران به ترکیه

در شش‌ماه نخست سال جاری ۹۰۰ میلیون دلار ارزش صادرات کشور ما به ترکیه و ۳.۱ میلیارد دلار حجم واردات از کشور ترکیه بدون احتساب نفت است.

سرویس کسب‌وکار -

قائم‌مقام وزیر در امور تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در شش ماه نخست امسال ۹۰۰ میلیون دلار از ایران به ترکیه صادر شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مجتبی خسروتاج عصر پنج‌شنبه در جریان بازدید از بازارچه مرز رازی خوی اظهار داشت: در شش‌ماه نخست سال جاری  ۹۰۰ میلیون دلار ارزش صادرات کشور ما به ترکیه و ۳.۱ میلیارد دلار حجم واردات از کشور ترکیه بدون احتساب نفت است.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به آخرین وضعیت تعرفه‌های ترجیحی در امور گمرکی میان دو کشور ایران و ترکیه اظهار داشت: طبق موافت‌نامه امضا شده میان کشور ایران و ترکیه در سال ۹۲، ترکیه ۱۴۰ فقره از کالاهای صادراتی ایران شامل اقلام عمدتا کشاورزی و ایران ۱۲۵ فقره از کالاهای صادراتی ترکیه عمدتا تولیدات صنعتی را شامل تعرفه ترجیحی قرار داده‌اند.

خسرو تاج با اشاره به ظرفیت مرز رازی اظهار داشت: خط ریلی رازی یک مسیر استراتژیک و مسیر ارتباط با اروپا است و باید خدمات ترمینالی جهت رفاه حال مسافران در مرز رازی توسعه پیدا کند.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین در سفر به شهرستان خوی از بازار بورس تخمه‌های آجیلی آفتابگردان و کدو بازدید و جریان مشکلات این بازار در زمینه ورود تخمه‌های آجیلی خارجی قرار گرفت.

مجتبی خسرو تاج  قائم‌مقام وزیر در امور تجارت از قسمت‌های مختلف مرز رازی و میدان خشکبار بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مرز رازی و میدان خشکبار قرار گرفت.

در این بازدید صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی، فرماندار خوی، نمایند مردم شهرستان‌های خوی و چایپاره در مجلس، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت و مدیر کل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران را همراهی می‌کردند.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.06)
1347.2
0.8
مثقال طلا (%0.01)
673050
50
سکه امامی (%0)
1621100
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.