در گفتگوی تجارت‌نیوز با مدیر عامل صندوق پالایشی‌یکم مطرح شد :

آخرین اخبار از وضعیت پالایشی یکم/ چرا این صندوق بازگشایی نمی‌شود؟

آخرین اخبار از وضعیت پالایشی یکم/ چرا این صندوق بازگشایی نمی‌شود؟

معاملات صندوق پالایشی‌یکم که در شهریور ماه پذیره‌نویسی شده هنوز متوقف است، اما معاملات این صندوق کی آغاز می‌شود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، صندوق پالایشی‌یکم در شهریور ماه با 30 درصد تخفیف پذیره‌نویسی شد اما با وجود گذشت دو ماه هنوز معاملات این صندوق شروع نشده و به دلیل ریزش زیاد بازار سهام، ارزش نمادهای این صندوق به شدت ریزش کرده است.

اما معاملات پالایشی یکم چه زمانی آغاز می‌شود؟ داوود رزاقی، مدیر صندوق پالایشی‌یکم در این باره گفت: از طرف ما اقدامات برای شروع معاملات این صندوق صورت گرفته، اطلاعات به کارگزاری‌ها داده شده است و احتمالا این صندوق تا چند روز دیگر در پرتفوی سهامداران قرار می‌گیرد. حتی قرار بود دو پالایشگاه افزایش سرمایه بدهند که تا زمان نشستن این صندوق در پرتفوها افزایش سرمایه این نمادها نیز بررسی می‌شود.

به گفته رزاقی، این تاخیر از جانب سازمان خصوصی‌سازی است. «سازمان خصوصی‌سازی برای دریافت مجوز افزایش سرمایه و افزایش تخفیف این صندوق نیازمند مصوبه هیات وزیران است که به نظر می‌رسد بخش زمان‌بر کار از سمت سازمان خصوصی‌سازی باشد و از طرف ما نیست.»

او در پایان افزود: به دلیل افت زیاد بازار نسبت به زمان پذیره‌نویسی این صندوق در تلاشیم تخفیف این صندوق را بیشتر کنیم، بهتر است تخفیف‌های صندوق‌های دولتی را بعد از بازگشایی نماد اعمال کنیم نه قبل از آن، اینگونه تخفیف منطقی خواهد بود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند