تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سهامداران شبندر بخوانند / شبندر شش ماهه چقدر سود داد؟

سهامداران شبندر بخوانند / شبندر شش ماهه چقدر سود داد؟

شرکت پالایش نفت بندر عباس در سایت کدال صورت مالی شش ماهه سال ۱۴۰۰ را منتشر و نسبت به نرخ فروش محصولات خود شفاف سازی کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت پالایش نفت بندر عباس(شبندر) در صورت مالی شش ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ به ازای هر سهم این شرکت ۵۸۵ ریال سود تقسیم کرد که نسبت به شش ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۹ حدودا ۱۲۳ درصد بیشتر شده است.

همچنین شبندر در دوره شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ درآمد عملیاتی ۸۶ هزار و ۳۳۶ میلیارد تومان را کسب کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته این رقم ۱۹۷ درصد رشد داشته است.

شبندر در اطلاعیه‌ای در سایت کدال نسبت به اعلام نشدن نرخ فروش محصولات از سمت شرکت ملی پخش اعلام کرد: اعداد تولید با فرض فروش تمام مقادیر به عنوان فروش ثبت و در کدال منتشر می‌شود و به منظور اصلاح این اشتباه، ضروری است فرم مندرج در سایت کدال به شکل تولید و تحویل شرکت‌های پالایشی اصلاح شود.

این شرکت اعلام کرده است، بنزین یورو ۴ تولید نمی‌کند و در شش ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۳۶ درصداز بنزین تولیدی شرکت، بنزین اکتان یورو ۵ بوده است. با توجه به اهمیت تولید بنزین باکیفیت روند تولید بنزین یورو ۵ در سال ۱۴۰۱ نیز ادامه خواهد داشت.

همچنین قیمت بنزین اکتان۹۱ یورو ۵ در شش ماهه ابتدایی ۱۴۰۰، به ازای هر بشکه ۷۷٫۷۹ دلار و بنزین اکتان۹۱ یورو ۴ به ازای هر بشکه ۷۶٫۷۴ دلار بوده است.

این شرکت در شش ماهه ابتدایی سال جاری از جزیره هنگام ۵۲۲ هزار و ۵۸۴ بشکه نفت خام سبک و از جزیره هنگام ۵۶ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۹۷ بشکه نفت خام سنگین دریافت کرده است.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند