کد خبر: 157270

گمرک ضوابط و مقررات واردات انواع لاستیک را اعلام کرد

گمرک ایران با اعلام مقررات واردات انواع لاستیک به کشور تاکید کرد: اخذ مجوز استاندارد جهت واردات انواع لاستیک از طریق گمرکات اجباری است.

مقررات واردات انواع لاستیک
سرویس کسب‌وکار -

واردات انواع لاستیک در فهرست لیست کالاهای مشمول استاندارد اجباری سازمان ملی استاندارد ایران قرار دارد و کارشناسان، استاندارد ۳گانه‌ای مبنی بر میزان مصرف سوخت، میزان ترمزگیری در جاده‌های خیس و لغزنده و نویز لاستیک در نظر می‌گیرند که این استاندارد اجرایی برای واردات انواع لاستیک از تمامی گمرکات اجرا می شود و کیفیت تمامی لاستیک‌های وارداتی با در نظر گرفتن تاریخ مصرف در تمامی گمرکات تحت نظارت سازمان ملی استاندارد ایران قرار دارد و صرفا پس از اخذ مجوز و انجام کنترل‌های کیفی کارشناسان این سازمان و تحت نظارت سازمان ملی استاندارد اجازه ورود به این کالا داده می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، همچنین در اجرای ماده ۴ قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و در رابطه با نحوه صدور ثبت سفارش انواع تایر سبک و سنگین، ثبت سفارش برای واردات انواع لاستیک خودرو، دوچرخه و موتورسیکلت صرفا توسط نمایندگی‌های رسمی ارائه‌کننده خدمات پس از فروش مجاز است.

هم‌اکنون در جداول تعرفه‌ای مندرج در کتاب مقررات صادرات و واردات ردیف تعرفه‌ای انواع لاستیک بر اساس سیستم بین‌المللی طبقه‌بندی کالایی در ردیف ۴۰۱۱ طبقه‌بندی می‌شود که ردیف تعرفه‌ای لاستیک خودروی سواری ۴۰۱۱۱۰۰ و هر حلقه مشمول ۳۲ درصد حقوق ورودی در سال ۱۳۹۶ است. همچنین از انواعی که برای اتوبوس‌ها و اتومبیل‌های باری به کار می‌رود، در ردیف تعرفه‌ای ۴۰۱۱۲۰ طبقه‌بندی می‌شود و مشمول ۲۰ درصد حقوق ورودی به ازای هر حلقه لاستیک است.

️گمرک ایران تاکید می‌کند که در خصوص واردات انواع لاستیک نظارت‌ها و کنترل سازمان ملی استاندارد صرفا در خصوص لاستیک‌هایی اعمال می‌شود که از طریق گمرکات وارد کشور می‌شوند و در خصوص لاستیک‌های ورودی از محل کالاهای ته‌لنجی، ملوانی و بازارچه‌ای و سایر مبادی رسمی یا غیر رسمی به غیر از گمرکات کشور این نظارت‌ها و کنترل‌های کیفی انجام نمی‌شود.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.