شورای نگهبان طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را تایید کرده است

شورای نگهبان طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را  تایید کرده است

سخنگوی شورای نگهبان گفت: طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پس از رفت و آمد میان مجلس و شورای نگهبان مورد تایید قرار گرفت و اخیراً رئیس جمهور آن را ابلاغ کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، نشست خبری هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان امروز شنبه در محل این شورا برگزار شد.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به طرح جوانی جمعیت گفت: طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پس از رفت و آمد میان مجلس و شورای نگهبان مورد تایید قرار گرفت و اخیراً رئیس‌جمهور آن را ابلاغ کرد. قانون اساسی ما نگاه ویژه به خانواده دارد و اصل دهم حاکی از این نگاه ویژه است. قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران خانواده را واحد بنیادین جامعه دانسته و برنامه‌ریزی‌های کشور را در جهت پاسداری از قداست خانواده و استواری روابط خانوادگی بر پایه حقوق و اخلاق اسلامی الزامی کرده است.

وی افزود: طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، چندباری مورد بررسی قرار گرفته بود و نظر‌های استدلالی در پایگاه اینترنتی شورا وجود دارد. در مراحل ابتدایی بررسی این طرح، ایراد‌های مفصل و ابهام‌های متعددی داشتیم. در این فرایند حدوداً یک ساله، ابهام‌ها و ایراد‌های شورای نگهبان کم تر و در نهایت برطرف شد. یکی از طرح‌هایی که جلسات کارشناسی متعددی در شورای نگهبان با موافقان و مخالفان داشت و اظهارنظر دو طرف مورد بررسی قرار می‌گرفت، همین طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بود. در این زمینه به خاطر نمی‌آوریم نهادی درخواست ملاقات داده باشد و شورای نگهبان یا پژوهشکده شورا آن را برای بررسی طرح جوانی جمعیت دعوت نکرده باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند