رئیس روابط‌عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ خلیج فارس خبر داد:

خبرهایی تازه از عرضه اولیه سهام پتروشیمی بوعلی

خبرهایی تازه از عرضه اولیه سهام پتروشیمی بوعلی

رئیس روابط‌عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ خلیج فارس از آمادگی این شرکت برای عرضه اولیه سهام پتروشیمی بوعلی، زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس خبر داد و گفت: عرضه اولیه بوعلی در نیمه نخست امسال و تا پایان تابستان قطعی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، جواد گلی، رئیس روابط‌عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ خلیج فارس با اشاره به وضعیت غیر عادی کشور زیر تاثیر کرونا ویروس، تصریح کرد: منتظر اعلام وضعیت عادی و کنترل‌های نهایی کرونا ویروس در کشور هستیم که در ماه‌های تابستان و با عادی شدن شرایط، عرضه اولیه پتروشیمی بوعلی نهایی و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی با تاکید بر پایبندی مدیران هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس بر توسعه مالکیت عمومی از طریق بورس، افزود: در همین راستا، طبق اطلاع‌رسانی‌های پیشین، برنامه عرضه اولیه سهام پتروشیمی بوعلی را پس از عرضه اولیه پتروشیمی تندگویان -که در فروردین امسال انجام شد- در نیمه نخست سال ۹۹ در دستور کار داریم.

رئیس روابط‌عمومی و امور بین‌الملل هلدینگ خلیج فارس، در پاسخ به این پرسشی مبنی بر این‌که پذیرش پتروشیمی بوعلی در بورس در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: مراحل پذیرش در حال تکمیل و در مجموع، شرایط عرضه اولیه بوعلی آماده است.

گلی درباره زمان عرضه اولیه آریاساسول که هلدینگ خلیج فارس سهامدار ۵۰ درصدی آن است، اظهارنظر نکرد و گفت: ترجیح ما بر این است که مدیران آریاساسول در این زمینه اطلاع‌رسانی کنند و ما در این حوزه دخالتی نداشته باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که نرخ اتان چه زمانی اعلام خواهد شد، تصریح کرد: قرار بود نرخ آتان به زودی اعلام شود اما تاکنون خبری در این‌باره دریافت نکرده‌ایم و باید کمی صبر کنیم و منتظر اعلام نرخ اتان از سوی مراجع مربوط باشیم.

گفتنی است؛ پیش از این افسانه اروجی، معاون بازار فرابورس زمان احتمالی عرضه اولیه آریاساسول را ۳۱ اردیبهشت‌ماه و مشروط به نرخ‌گذاری جدید اتان، اعلام کرده بود اما با توجه به این‌که هنوز نرخ‌های جدید اعلام نشده است، به‌نظر می‌رسد عرضه اولیه آریاساسول نیز به آخرین ماه از فصل بهار، خرداد، موکول شود.

منبع: بااقتصاد

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند