درخواست عضویت ایران و آرژانتین در بریکس تایید شد

درخواست عضویت ایران و آرژانتین در بریکس تایید شد

ماریا زاخاروو، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه عضویت ایران و آرژانتین در سازمان بریکس را تایید کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز،‌ سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، موضوع درخواست عضویت توسط ایران و آرژانتین در سازمان بریکس را تایید کرد.

ایسنا به نقل از خبرگزاری تاس گزارش داد، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه تایید کرد که آرژانتین و ایران برای عضویت در سازمان بریکس درخواست داده‌اند. این سازمان متشکل از کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است.

زاخارووا در این باره در کانال تلگرامی‌اش نوشت: در حالی که کاخ سفید فکر می‌کرد موجب قطع کردن، ممنوع کردن و تضییع کردن چیزی در جهان می‌شود، آرژانتین و ایران درخواست عضویت در بریکس را دادند.

آلبرتو فرناندز، رئیس جمهور آرژانتین در نشست هفته گذشته بریکس‌پلاس گفته بود که کشورش می‌خواهد به عضویت کامل این سازمان دربیاید.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست خبری روز دوشنبه‌اش در پاسخ به سوالی درباره سخنرانی روز جمعه رئیس‌جمهور ایران در نشست بریکس‌پلاس و درخواست عضویت ایران در این سازمان گفت: بریکس یک سازوکار ابتکاری است که دارای ابعاد مختلف است.

۳۰ درصد تولید ناخالص جهان و ۴۰ درصد جمعیت جهان در این حوزه تعریف می‌شود. وزیر خارجه ایران درخواست عضویت ایران را در این نشست ارائه کرده و روز جمعه نیز رئیس‌جمهور در نشست بریکس‌پلاس به‌صورت مجازی سخنرانی کرده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند