علت افت فشار آب در یزد، محدودیت منابع آب انتقالی است

علت افت فشار آب در یزد، محدودیت منابع آب انتقالی است

مدیر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب یزد، خبرهای منتشره در برخی شبکه‌های اجتماعی مبنی بر احتمال جیره‌بندی آب را رد کرد و گفت : افت فشار آب، به محدودیت سهمیه جریان آب انتقالی بر می‌گردد.

«محمدحسین اسماعیلی» اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب، هیچ برنامه‌ای برای جیره‌بندی آب در استان ندارد و وزارت نیرو هم مخالف است و آن را مردود می‌داند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب یزد به وضعیت فعلی شبکه آب در یزد اشاره کرد و افزود: سعی کردیم با مدیریت و تعدیل فشار در تمام مناطق، بهره‌مندی تمام مشترکان را تا حدودی به یک نسبت از آب شرب را فراهم آوریم. در حال حاضر آب مورد مصرف شهروندان از محل منابع داخلی، چاه‌های استیجاری و آب انتقالی تامین می‌شود.

افت فشار و قطعی موقت، فقط در طبقات بالایی مجتمع‌ها و ساختمان‌های مسکونی

اسماعیلی تصریح کرد: در شبکه یزد، قطعی آب نداریم ولی ممکن است طبقات دوم به بالا در برخی مناطق با افت فشار و در برخی ساعات با قطعی آب به صورت موردی روبرو شوند. که این مشکل با اقدامات در حال انجام ان شاالله مرتفع خواهد شد. البته این اتفاق، بسیار محدود است اگرچه تمام تلاش ما برای انجام خدمات مورد رضایت مشترکین عزیز است.

مدیر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب یزد خاطرنشان کرد: رفتار مصرف مشترکان در طول ساعت شبانه روز متفاوت است که بخشی از افت فشار ناشی از مصرف پیک می‌باشد که عموما از ساعت 14 تا 19 مشترکین بالاترین مصرف را دارند که مدریت مصرف و جلوگیری از مصارف غیرضرور در این مدت ضروری است.

کاهش آب انتقالی به یزد

وی در ادامه به وضعیت اب انتقالی به استان یزد اشاره کرد و افزود: آب انتقالی به دلیل کاهش شدید بارندگی در کوهرنگ، بطور متوسط 20 درصد برای سال آبی 97-96 نسبت به سال گذشته کاهش یافته که این میزان با توجه به این که برداشت‌های زمستان، اردیبهشت و خرداد حدود 35 درصد بوده است، در تیر و مرداد سهمیه ی تعیین شده وضعیت آبرسانی را بهتر خواهد کرد.

به شرط صرفه‌جویی، مشکل جدی در تابستان نداریم

وی افزود: با حفظ روند مصرف فعلی ان شاالله در تابستان مشکل جدی نخواهیم داشت.

نیازی به ذخیره‌سازی آب نیست

این مسئول از مردم خواست به ذخیره سازی آب اقدام نکنند چون قرار نیست آب شبکه قطع شود.

اسماعیلی همچنین به برخی مشترکان هشدار داد: از نصب مستقیم پمپ روی شبکه‌های شهر خودداری کنند چون خلاف مقررات است و با آن برخورد می‌شود.

به گفته وی موارد مشابه در حد چشمگیری، مشاهده شده که ضمن برخورد قانونی، متخلفان هم جریمه نقدی شده‌اند. صرفه جویی توسط مجتمع‌های مسکونی، توصیه دیگر این مسوول بود که با آن امکان رسیدن آب به طبقات بالاتر فراهم می‌شود.

اسماعیلی، جلوگیری از تبخیر آب در کولرها با نصب سایبان ، کاهش مصرف آبیاری فضای سبز، خودداری از شست و شوی حیاط منزل را از دیگر روش‌های صرفه‌جویی موثر توسط شهروندان عنوان کرد.

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند