علت افزایش قیمت مرغ امتناع از عرضه بود

علت افزایش قیمت مرغ امتناع از عرضه بود

رضا سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران امتناع مرغداران سه استان شمالی کشور از عرضه را علت مهم افزایش اخیر قیمت این محصول اعلام کرد و این درحالی است که معاون استاندار تهران با تشریح قیمت گوشت بیان کرد که ساماندهی عرضه مرغ شروع شده است.

محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در پایان نشست تنظیم بازار در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ساماندهی توزیع مرغ به منظور کنترل قیمت آن در دستور کار قرار گرفته است قیمت گوشت مرغ گرم در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای را کیلویی 8 هزار و 175 تومان و مرغ منجمد را کیلویی 7هزار و 650 تومان اعلام کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مچنین مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران تصریح کرد: مرغ استان تهران از سه استان شمالی کشور تامین می‌شود و مرغداران به دلیل خنک شدن هوا و با هدف وزن‌گیری بیشتر مرغ‌ها، چند روزی از عرضه آن خودداری کردند که این مساله باعث افزایش قیمت مرغ شد.

سالمی ادامه داد: عرضه مناسب و هدفمند مرغ در روزهای اخیر قیمت مرغ را به حدود 9 هزار و 400 تومان در فروشگاه‌ها کاهش داد درحالی که اکنون قیمت ساماندهی شده گوشت مرغ گرم در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره ای اعلام شده است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران کاهش جوجه ریزی در تیرماه و افزایش تقاضا در آستانه بازگشت حجاج و ماه محرم را از دیگر دلایل افزایش قیمت مرغ اعلام و بیان کرد: روزانه یکهزار و 800 تا دو هزار تن مرغ گرم و یکصد تا 150 تن مرغ منجمد برای تامین نیاز به بازار عرضه می‌شود.

سالمی اظهار امیدواری کرد که ساماندهی عرضه مرغ از سوی مدیریت ستاد تنظیم بازار استان تهران به کاهش بیشتر قیمت مرغ از روزهای ابتدایی هفته آینده منجر شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران امروز در پایان نشست کمیته تنظیم بازار استان تهران در ادامه گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه نحوه توزیع و قیمت نهایی گوشت مرغ مهمترین محور این نشست بود، اظهارداشت: عرضه گوشت مرغ در هفته‌های اخیر دچار افزایش قیمت شده بود.

امامی امین افزود: در این نشست مقرر شد گوشت مرغ به قیمت مناسب از طریق میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به دست مصرف‌کننده برسد.

وی گفت: برای مکان‌های عمومی پرمصرف از جمله بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و پادگان‌ها مقرر شد با کمک اداره کل پشتیبانی دام، مرغ منجمد خود را دریافت کنند.

امامی امین افزود: همچنین مقرر شد برای تامین نیاز بازار روزانه 400 تا 500 تن دام منجمد و یکصد تن مرغ گرم هم از طریق مراکز مشخص توزیع شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران همچنین قیمت گوشت قرمز گرم را با توجه به کیفیت آن از کیلویی 27هزار تومان تا 60 هزار تومان متغیر ذکر کرد.

وی با بیان اینکه 45 درصد مردم جامعه از اماکن مشخص شده، میادین میوه و تره بار و فروشگاه زنجیره‌ای خرید می‌کنند اظهارامیدواری کرد که قیمت مناسب و محصول باکیفیت باعث افزایش مراجعه کنندگان به این اماکن شود.

امامی امین با اشاره به عید سعید قربان و توزیع دام سبک مورد نیاز مردم گفت: 60 نقطه استان تهران برای عرضه 50 هزار راس دام سبک در نظر گرفته شده است که هفت هزار راس از این تعداد از طریق امور عشایری در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران افزود: همچنین برای غنای بازار 3 هزار لاشه دام سبک نیز به بازار عرضه می‌شود.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند