علت غرق شدن کشتی سانچی هفته آینده اعلام می‌شود

علت غرق شدن کشتی سانچی هفته آینده اعلام می‌شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: نتیجه نهایی علت حادثه کشتی سانچی، هفته آینده اطلاع رسانی می‌شود.

محمد راستاد درباره آخرین وضعیت کشتی غرق شده سانچی گفت: روز گذشته سومین جلسه بین کشورهای ذی‌نفع حادثه کشتی سانچی و اعضای مجمع شانگهای از جمله چین برگزار شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: براساس مقررات دریانوردی رسیدگی به سانحه و گزارش نهایی باید درچارچوب مشخص انجام و خروجی ان ازجانب کشورهای ذی‌نفع اطلاع‌رسانی شود.

راستاد تاکید کرد: با توجه به گزارشی که از همکاران اعزامی ما به چین صورت گرفته، طی هفته آینده نتیجه نهایی علت غرق شدن کشتی سانچی اطلاع‌رسانی می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: جمع بندی نهایی و گزارش از طرف کشورهای ذی‌نفع چین، ایران، پاناما، بنگلادش و هنگ کنگ صورت گرفته است.

راستاد درباره استفاده از تولیدات داخلی در بنادر گفت: تجهیزات بندری ودریایی با استفاده از توان داخلی تامین می شود و برای تجهیز پایانه شماره 2 کانتینری شهید رجایی 15 دستگاه ار تی جی در نیمه اول سال تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه در صورت نیاز بنادر به تجهیزات بیشتر، تمام تمرکز ما استفاده از تجهیزات داخلی خواهد بود، گفت: در این رابطه اعطای تسهیلات از وجوه اداره شده صرفا به شناورهایی داده خواهد شد که ساخت داخل باشد.

 

منبع: سازمان بنادر و دریانوردی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند